CTR_80917

Concordia Ubezpieczenia: nowe realia uprawowe to nowe możliwości dla rolników

17 marca 2017
Concordia Ubezpieczenia: nowe realia uprawowe to nowe możliwości dla rolników

Nowelizacja Ustawy o ubezpieczeniach rolnych i zwierząt gospodarskich wprowadziła nowe zasady określania wysokości dotacji do składki ubezpieczeniowej w 2017 roku. W tym toku maksymalnie może ona wynieść 65 proc., jednak jej finalna wysokość zależy od kilku czynników, takich jak np. dominującej klasy bonitacyjnej gleby na danym polu. Jak podkreślają eksperci Concordii Ubezpieczenia, wprowadzone zmiany stwarzają duże możliwości zarówno dla rolników, jak i firm ubezpieczeniowych.


- Tegoroczna umowa z Ministerstwem Rolnictwa opiewa na najwyższą w historii systemu kwotę dopłat, co mamy nadzieję sprawi, że wszyscy zainteresowani będą mogli z niej skorzystać – podkreśla Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia, i dodaje – Nieprzerwanie od 10 lat oferujemy rolnikom ubezpieczenia upraw z dopłatami budżetu państwa, jednak wprowadzona w tym roku nowelizacja sprawia, że w tym segmencie otwierają się nowe perspektywy.


Zmiany te powodują, że także oferta ubezpieczeniowa skierowana do rolników ulegnie zmianom, m.in. już wkrótce Concordia Ubezpieczenia zaprezentuje nową odsłonę polis rolnych.


- Kierując się naszym wieloletnim doświadczeniem i ekspercką wiedzą w likwidacji szkód, w najbliższym sezonie uprawowym zaoferujemy klientom ubezpieczenie upraw rolnych od ryzyka gradu lub minipakiety ryzyk. W zależności od rodzaju roślin, możliwe będzie objęcie ochroną od przymrozków wiosennych, huraganu oraz deszczu nawalnego. W przypadku owoców i warzyw, będziemy oferować ubezpieczenie od gradu gwarantujące ochronę od szkód ilościowych i jakościowych. Dodatkowo, każdy, kto posiada w Concordii ubezpieczenie upraw, dostanie specjalną zniżkę na ubezpieczenia swojego majątku, m.in. auta– zapowiada Andrzej Janc.


Obecnie trwają już końcowe prace nad wprowadzeniem z początkiem kwietnia 2017 r. nowej odsłony ubezpieczeń rolnych Concordii Ubezpieczenia.

 

 

O firmie:


Concordia Ubezpieczenia to grupa, która już od 20 lat dba o kompleksową ochronę ubezpieczeniową zarówno firm, jak i osób prywatnych. W jej portfolio znajdują się produkty stworzone z myślą o rolnikach, klientach indywidualnych, przedsiębiorcach i kredytobiorcach. Oferta obejmuje pełen pakiet ubezpieczeń, które chronią zarówno życie i zdrowie, jak również majątek Polaków. Grupa należy do wiodących graczy na rynku w segmencie ubezpieczeń rolnych.


Polski zespół Concordii wiedzę na temat rozwiązań ubezpieczeniowych buduje także w oparciu o doświadczenia niemieckich udziałowców - Concordia Versicherungen, czyli holdingu, który od ponad 150 lat oferuje w Niemczech ubezpieczenia majątku i życia, a także Vereinigte Hagelversicherungen, który jest liderem na rynku ubezpieczeń rolnych w Niemczech.


Obecnie w Polsce istnieje 12 oddziałów, blisko 40 przedstawicielstw i agencji generalnych Concordii Ubezpieczenia. Grupa współpracuje z ponad 2000 pośredników na terenie całego kraju. Liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa, Ubezpieczeniowy Lider Informatyki Instytucji Finansowych, Najwyższa Jakość Quality International, to gwarancja najwyższego standardu obsługi. Jakość, którą Concordia Ubezpieczenia oferuje od momentu przekazywania informacji o produktach aż do posprzedażowej obsługi, jest także potwierdzana przez jedną z najmniejszych liczb reklamacji składanych do Rzecznika Finansowego.


Więcej informacji o grupie znajduje się na stronie www.concordiaubezpieczenia.pl

Biuro prasowe Concordia Ubezpieczenia


POWIĄZANE

W Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puław...

W dniach 7-11 października 2017 r. odbywały się targi Anuga 2017, Polska Izba Ml...

14 i 15 października w Warszawie odbyła się I edycja Agro Days. Dni Hodowcy 2017...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę