Copa - Cogeca: oświadczenie ws. listy kandydatów na komisarzy UE

12 września 2019
Copa - Cogeca:  oświadczenie ws. listy kandydatów na komisarzy UE

W reakcji na oficjalną listę kandydatów opublikowaną 10. września przez przewodniczącą-elekt Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, sekretarz generalny Copa i Cogeca Pekka Pesonen powiedział:

„Jesteśmy zadowoleni z zaproponowanej listy kandydatów, która została dzisiaj opublikowana przez przewodniczącą-elekt Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen. Cieszymy się, że komisarz Hogan przejmie tekę handlu UE. Bez wątpienia będzie nadal bronił interesów unijnego rolnictwa na swoim nowym stanowisku. Z zadowoleniem przyjmujemy również powołanie Janusza Wojciechowskiego, Stelli Kyriakides, Johannesa Hahna i Fransa Timmermansa, z którymi z przyjemnością będziemy współpracować w zakresie rolnictwa, zdrowia, budżetu czy Zielonego Ładu. Janusz Wojciechowski jest doświadczonym urzędnikiem unijnym oraz ekspertem ds. rolnictwa. Będzie odpowiedzialny za dalsze kształtowanie unijnej polityki rolnej w przełomowym momencie, naznaczonym problematyką wymiany pokoleniowej, niskiej dochodowości gospodarstw, wahań na rynku, handlu czy zmian klimatu.

Aktualnie, nie tyle nazwiska przyszłych komisarzy, co zaproponowany rozkład tematów jest korzystnym sygnałem dla europejskich rolników i spółdzielni rolniczych. Dlatego też z zadowoleniem stwierdziliśmy, że zachowano spójność tematów przydzielonych DG AGRI, SANTE i TRADE. Zauważyliśmy również propozycję wzmocnienia koordynacji działań w zakresie zmian klimatu. Czekamy teraz na wysłuchanie kandydatów na komisarzy i program przyszłej Komisji.”

 

Copa - Cogeca


POWIĄZANE

Uprawianie roślin nieodłącznie związane jest z doglądaniem ich przez cały czas. ...

Sukcesem zakończył się proces renegocjacji wzoru świadectwa zdrowia dla mleka i ...

2019 rok przyniósł rekord w poziomie produkcji sera Parmigiano Reggiano, który j...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę