CTR_80917

Copa i Cogeca podkreślają jak ważne jest, aby UE dalej zapewniała pokój, dobrobyt oraz dostęp do wysokiej jakości, bezpiecznej żywności

28 marca 2017
Copa i Cogeca podkreślają jak ważne jest, aby UE dalej zapewniała pokój, dobrobyt oraz dostęp do wysokiej jakości, bezpiecznej żywności

Podczas obchodów 60. rocznicy podpisania traktatów rzymskich, przewodniczący Copa i Cogeca, Martin Merrild oraz Thomas Magnusson podkreślili rolę, jaką UE odegrała w zapewnianiu pokoju i dobrobytu oraz zaspokajaniu zapotrzebowania na bezpieczną żywność, również dzięki Wspólnej Polityce Rolnej.

Przewodniczący Copa, Martin Merrild, powiedział: „W tych trudnych czasach, przypominamy o sukcesach UE. Świętujemy 60 lat europejskiej jedności. Kiedyś w tym miejscu toczyły się wojny, a w naszych miastach ludzie cierpieli głód. Dziś jednak możemy produkować bezpieczną żywność na potrzeby wewnętrzne oraz na eksport dzięki traktatom rzymskim oraz dzięki stworzeniu Wspólnej Polityki Rolnej (WPR)”.

„Osiągnęliśmy to wszystko dzięki wspólnej pracy. Dzięki silnym politykom, takim jak WPR i unijna polityka handlowa, udało nam się zapewnić dobry dostęp do bezpiecznych zasobów wysokiej jakości i w przystępnych cenach dla 500 milionów konsumentów w UE i rosnącej puli odbiorców na całym świecie" powiedział przewodniczący Cogeca, Thomas Magnusson. Podkreślił też, w jak dużym stopniu przyczyniły się do tego spółdzielnie, poprzez umożliwienie rolnikom zwiększenia przychodów.

Pan Merrild powiedział: „Zjednoczona Europa musi jednak być czymś więcej, niż słowa. Zjednoczona Europa musi budować mosty ponad społecznymi podziałami i zbliżać ze sobą ludzi. Jesteśmy świadkami podziału na obszary wiejskie i miasta, to jedna z negatywnych konsekwencji globalizacji. Musimy przejść przez to razem, musimy wpierać rozwój obszarów wiejskich."

„Jako rolnicy, pracujemy na rzecz społeczeństwa. Produkujemy żywność, jesteśmy opiekunami gruntów i partnerem w łagodzeniu skutków zmiany klimatu. Pomogliśmy Europie stworzyć jednolity rynek na nasze produkty i jesteśmy teraz gotowi asystować w kolejnej transformacji i w korzystaniu z ogromnego potencjału biogospodarki. W tych trudnych czasach popieramy UE i cieszymy się, że możemy liczyć na jej wsparcie teraz i w przyszłości. Apelujemy o ambitną Unię w przyszłości oraz o silniejszą WPR” dodał przewodniczący Merrild.

Copa - Cogeca


POWIĄZANE

Polska gospodarka osiągnęła sukces - mówił Hans Timmer z Banku Światowego podcza...

Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. (KZSM Zw. Rew.) i Krajowe Stow...

Przedstawiciele Ursusa i NSZZ "Solidarność" podpisali porozumienie, na mocy któr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę