dnikukurydzy_210818
Orlen_81018

Copa i Cogeca reagują na głosowanie w Parlamencie Europejskim nad planami UE dotyczącymi biopaliw

24 stycznia 2018
Copa i Cogeca reagują na głosowanie w Parlamencie Europejskim nad planami UE dotyczącymi biopaliw

Copa i Cogeca uznały za krok we właściwym kierunku wyniki głosowania w Parlamencie
 Europejskim nad wnioskiem Komisji Europejskiej w sprawie promocji stosowania energii ze źródeł odnawialnych, twierdzą jednak że nie jest on wystarczająco ambitny.

Sekretarz generalny Copa i Cogeca Pekka Pesonen powiedział „Cieszymy się, że posłowie do PE postanowili dzisiaj ustalić maksymalny udział biopaliw wytwarzanych z roślin w paliwach transportowych na poziomie 7% do 2030 r. Aczkolwiek, ze względu na fakt, że co najmniej 80% nowych pojazdów będzie wyposażonych w silnik spalinowy wewnętrznego spalania, działania posłów do PE na rzecz podniesienia udziału energii ze źródeł odnawialnych w koszyku energii odnawialnej w transporcie do 12% są nierealne. Obowiązek mieszania nałożony na dostawców paliw, wykluczający biopaliwa wytwarzane z roślin opatrzone certyfikatem zrównoważoności z mieszanki paliw płynnych w 2030 r. zagrozi osiągnięciu celów UE w zakresie energii odnawialnej i klimatu. Nie zaszczepi też u inwestorów zaufania biopaliw zaawansowanych” - podkreślił Pesonen. „Zyskają na tym jedynie paliwa kopalne, które są dużo mniej przyjazne dla środowiska” - wyjaśnił. „Niemniej jednak jesteśmy zadowoleni z tego, że posłowie do PE zwrócili uwagę na znaczenie lasów i ich rolę w walce ze zmianami klimatu” - dodał.

„Apelujemy do posłów do PE, Komisji i Rady o znalezienie możliwego do przyjęcia rozwiązania dla biomasy rolnej podczas zbliżających się negocjacji trójstronnych” - podsumował Pesonen.

 

Copa - Cogeca


POWIĄZANE

283 mln zł pomocy suszowej przekazała rolnikom do 15 października Agencja Modern...

15 października br. rozpoczął się kilkudniowy Światowy Szczyt Międzynarodowej Fe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę