CTR_80917

Copa i Cogeca zadowolone z przyznania pakietu pomocowego unijnych ministrów rolnictwa

20 lipca 2016
Copa i Cogeca zadowolone z przyznania pakietu pomocowego unijnych ministrów rolnictwa

Copa i Cogeca z radością przyjęły upublicznioną w poniedziałek informację na temat tego, że unijni ministrowie rolnictwa zatwierdzili przyznanie pakietu pomocowego w wysokości 500 milionów skierowanego do unijnych rolników, którzy walczą z kryzysem.

Copa i Cogeca z radością przyjęły decyzję Komisji UE o przeznaczeniu 500 milionów euro na pomoc rolnikom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej.

Sekretarz generalny Copa i Cogeca, p. Pekka Pesonen powiedział: „Z radością przyjmujemy informację, że unijni ministrowie rolnictwa zdecydowali o przeznaczeniu 500 milionów euro, które wyasygnował komisarz Hogan, na pomoc w walce z niespotykanym kryzysem, który dotknął unijne rynki rolne”.

„Ten pakiet ratunkowy jest wart 150 milionów euro. Środki mogą być przeznaczone na realizację inicjatyw na szczeblu unijnym, które są skierowane do producentów mleka i mają służyć realizacji dobrowolnych działań prowadzących do ograniczenia produkcji. Równie bardzo cieszą nas koperty krajowe, których łączna wartość wyniesie 350 milionów euro, a które będą wsparciem celowym przeznaczonym dla unijnych producentów mleka i hodowców. Czekamy na bardziej szczegółowe informacje i wyjaśnienia, które pojawią się w najbliższych tygodniach, kiedy eksperci krajowi będą dyskutować o tym pakiecie ratunkowym. Wzywamy ich do możliwie najszybszego zaakceptowania pakietu, który zawiera także aktualizację cen za wycofywane z rynku owoce i warzywa, a także propozycje rozwiązań dla producentów wieprzowiny. Pakiet ten pozwoli rozwiązać krótkoterminowe problemy rolników związane z płynnością finansową, dzięki czemu będą oni mogli zaspokoić przyszły popyt” - dodał.

Copa - Cogeca


POWIĄZANE

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przelała na konta rolników 3,1...

W pierwszym półroczu tego roku ukraiński sektor rolno – spożywczy znacząco zwięk...

Niemal 17 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW) ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę