Copa ogłasza piątą edycję Europejskiej Nagrody za Innowacje dla Rolniczek

31 stycznia 2018
Copa ogłasza piątą edycję Europejskiej Nagrody za Innowacje dla Rolniczek

Organizacja Rolników Europejskich Copa wzywa europejskie rolniczki do przesyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji Europejskiej Nagrody za Innowacje.

Przewodnicząca grupy roboczej Komisji Kobiet Copa, Lotta Folkesson powiedziała „Tematem tegorocznej Nagrody za Innowacje dla Rolniczek są «Innowacyjne rozwiązania na rzecz zrównoważonego rolnictwa». Rolniczki napędzają innowacje i stanowią 42% całej rolniczej siły roboczej UE. 30% z tych kobiet sprawuje funkcję zarządcy gospodarstwa. Ich praca przyczynia się do rozwoju sektora rolnictwa zrównoważonego ekonomicznie, środowiskowo i społecznie. Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań przyczynia się również do zapewnienia żywotności obszarów wiejskich. Rolniczki promują sektory rolnictwa i leśnictwa jako sektory gotowe do stawiania czoła nowym wyzwaniom i wykorzystujące wszelkie pojawiające się przed nimi szanse. Celem nagrody jest rzucenie światła na innowacyjną działalność i projekty prowadzone przez kobiety zaangażowane w rolnictwo i leśnictwo w całej UE.”

Sekretarz generalny Copa i Cogeca Pekka Pesonen wezwał kandydatki do przesyłania zgłoszeń do 17 kwietnia 2018 r. oraz do przygotowania się na ceremonię rozdania nagród, która odbędzie się w tygodniu 15-19 października 2018 r. w Brukseli, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich.

 

Copa - Cogeca


POWIĄZANE

Po nieszczęsnej tkzw "piątce dla zwierząt" rząd idzie na kolejną konforntację z ...

Związek Zawodowy Rolnikow "KORONA" wystapił do rządu RP z apelem o jak najszybsz...

Pakiet biurowy Office 2021 to najnowsza propozycja zbioru przydatnych narzędzi n...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę