A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Coraz więcej emocji w sprawie pomocy suszowej

23 listopada 2022
Coraz więcej emocji w sprawie pomocy suszowej

Z powodu dużej liczby zgłoszeń rolnicy mają otrzymać mniejsze kwoty niż pierwotnie obiecano. Sprawa pomocy suszowej wywołuje coraz więcej emocji i rozczarowań.

Związek Zawodowy Rolników "Korona" w liście do premiera z 22 listopada negatywnie odniósł się do tej kwestii: Wyrażamy nasze rozczarowanie działaniem resortu rolnictwa, w związku z pomocą suszową. Rolnikom obiecano 5-10 tysięcy złotych. Jak się teraz okazało otrzymają po zastosowaniu tzw. współczynników korygujących, co najwyżej 2-3 tysięcy złotych, jeżeli nie mniej. Podzielamy zatem zdaniem Prezesa Krajowej Rady Izby Rolniczych Wiktora Szmulewicza, który stwierdził "Cały ich zachód (rolników) ze składaniem wniosków o szacowanie szkód i o pomoc, a także ślęczenie przy niedziałającej aplikacji pójdzie na marne." Burdel, chaos – to opinie rolników, o których donoszą media.

Okazuje się, że Związek znalazł skąd wziąć środki finansowe i zwrócił się o: zwiększenie kwoty pomocy suszowej z 600 mln zł do co najmniej 1,2 mld złotych oraz o zwiększenie pomocy dla hodowców trzody chlewnej, poprzez wykorzystanie sumy niewykorzystanych dopłat do nawozów w wysokości 1,28 mld zł (z puli 3,9 mld zł).

źródło: ZZR "Korona"


POWIĄZANE

Większa integracja handlowa między krajami BRICS mogłaby w opinii Allianz Trade ...

Walter Herz rozbudowuje dział Doradztwa Inwestycyjnego oraz Land Development od ...

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Telus, podczas wizyty na Mazowszu, spot...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę