aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Coraz większe problemy drobiarzy w USA

24 maja 2024
Coraz większe problemy drobiarzy w USA

Jak informuje Krajowa Rada Producentów Drobiui Pasz, największy producent jaj konsumpcyjnych w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych, firma Herbruck’s, zmuszony został do podjęcia decyzji o zwolnieniu 400 pracowników w pięciu zakładach w hrabstwie Ionia z powodu strat spowodowanych wirusem grypy ptaków. Pierwsze straty w pogłowiu drobiu w stadach kur firma Herbruck’s poniosła na początku kwietnia 2024 roku.

Kolejne przypadki HPAI doprowadziły do spowolnienia produkcji stanowego przemysłu jaj. W stanie Michigan wprowadzony został „nadzwyczajny stan w zakresie zdrowia zwierząt”. Władze firmy rozważają ponowne zatrudnienie po wznowieniu produkcji w kilku zakładach, co jednak może potrwać wiele tygodni.  Od połowy maja wirus pojawił się w czterech kolejnych hrabstwach stanu Michigan.

Stan Michigan jest jednym z największych producentów jaj w USA. W 2022 roku w regionie tym wyprodukowano 5,06 miliardów jaj. Według informacji Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA) od 2022 roku w całym kraju z powodu grypy ptaków straty w pogłowiu drobiu wyniosły 90,1 milionów sztuk.

Z kolei władze Hongkongu wydały decyzję o wstrzymaniu importu mięsa drobiowego i jaj z hrabstwa Dodge ze stanu Minnesota w Stanach Zjednoczonych. Przyczyną wprowadzenia zakazu amerykańskich produktów drobiarskich jest występowanie wirusa grypy ptaków. Według informacji przekazanych przez władze Hongkongu, w pierwszym kwartale 2024 roku amerykańscy eksporterzy wysłali na rynek Hongkongu około 16,5 tys. ton mięsa drobiowego oraz około 7,73 mln jaj.

 

oprac, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę