aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Coraz większe problemy drobiarzy w USA

24 maja 2024
Coraz większe problemy drobiarzy w USA

Jak informuje Krajowa Rada Producentów Drobiui Pasz, największy producent jaj konsumpcyjnych w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych, firma Herbruck’s, zmuszony został do podjęcia decyzji o zwolnieniu 400 pracowników w pięciu zakładach w hrabstwie Ionia z powodu strat spowodowanych wirusem grypy ptaków. Pierwsze straty w pogłowiu drobiu w stadach kur firma Herbruck’s poniosła na początku kwietnia 2024 roku.

Kolejne przypadki HPAI doprowadziły do spowolnienia produkcji stanowego przemysłu jaj. W stanie Michigan wprowadzony został „nadzwyczajny stan w zakresie zdrowia zwierząt”. Władze firmy rozważają ponowne zatrudnienie po wznowieniu produkcji w kilku zakładach, co jednak może potrwać wiele tygodni.  Od połowy maja wirus pojawił się w czterech kolejnych hrabstwach stanu Michigan.

Stan Michigan jest jednym z największych producentów jaj w USA. W 2022 roku w regionie tym wyprodukowano 5,06 miliardów jaj. Według informacji Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA) od 2022 roku w całym kraju z powodu grypy ptaków straty w pogłowiu drobiu wyniosły 90,1 milionów sztuk.

Z kolei władze Hongkongu wydały decyzję o wstrzymaniu importu mięsa drobiowego i jaj z hrabstwa Dodge ze stanu Minnesota w Stanach Zjednoczonych. Przyczyną wprowadzenia zakazu amerykańskich produktów drobiarskich jest występowanie wirusa grypy ptaków. Według informacji przekazanych przez władze Hongkongu, w pierwszym kwartale 2024 roku amerykańscy eksporterzy wysłali na rynek Hongkongu około 16,5 tys. ton mięsa drobiowego oraz około 7,73 mln jaj.

 

oprac, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wyb...

Ustawa mobilizacyjna. Część Ukraińców może wyjechać z Polski, ale podobno u nas ...

Bank Pocztowy, jako pierwszy bank w Polsce przeniósł swoją bankowość elektronicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę