CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Coś dobrego dla uspokojenia nerwów

31 października 2016
Coś dobrego dla uspokojenia nerwów

W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w stresie. Robimy kilka rzeczy jednocześnie, gonimy i doba ma wciąż za mało godzin. Może warto w tym pędzie przystanąć na chwilę, chociażby z racji niedawnego Dnia Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów przypadającego 28 października.

 

Stres może być pozytywny – mobilizujący oraz negatywny – paraliżujący i blokujący nasze działania. Możemy jednak skutecznie walczyć z tym drugim rodzajem, przywracając równowagę naszemu organizmowi. Jest na to kilka prostych sposobów.

 

Po pierwsze spacery. Wyjście na świeże powietrze i obserwowanie natury wycisza i uspokaja nasze nerwy, poza tym ruch fizyczny dodatkowo powoduje wydzielanie hormonów szczęścia.

 

Na odstresowanie poleca się budowanie relacji – spotkania z życzliwymi ci osobami. Warto wybrać się także na przykład na dobrą komedię lub obejrzeć skecze kabaretowe. Skutecznym działaniem jest także poświecenie uwagi swojemu hobby – robimy wtedy to, co lubimy i nasze myśli ukierunkowane są na te właśnie czynności.

 

Nie można zapominać o odpowiedniej diecie i dostarczeniu naszemu organizmowi potrzebnych substancji. Właściwie dobrana dieta potrafi obniżyć poziom stresu. Warto więc mięso zamienić na warzywa i owoce, zaś do codziennego menu dołączyć mleko. Czemu akurat mleko? Otóż zawiera ono magnez, który rozluźnia mięśnie, pomaga w odprężeniu się, obniża ciśnienie i ułatwia zasypianie. Mleko, oprócz magnezu, zawiera białko, wapń i całą gamę witamin. Jest też bardzo niskokaloryczne, więc można spokojnie wypić je wieczorem.

 

Oprócz mnóstwa wartości odżywczych wypicie szklanki mleka wpływa na naszą psychikę, przywołuje bowiem miłe wspomnienia. Większość z nas pamięta, gdy wszelkie troski z dzieciństwa ulatywały przy szklance ciepłego mleka, czasami mleka z miodem albo filiżance kakao. Warto do tego powrócić.

 

Niech nasze zszargane nerwy odpoczywają każdego dnia. Zadbajmy o swój organizm.

 


Projekt „Mamy kota na punkcie mleka” realizowany jest przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka, sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Biuro Prasowe Kampanii Mamy kota na punkcie mleka


POWIĄZANE

Senacka komisja kultury zaproponowała w środę poprawkę w ustawie dot. ustanowien...

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel uczestniczył w środę w otwarciu Krajowej Wy...

10,6 tys. gospodarstw domowych na Podkarpaciu będzie wyposażonych w instalacje O...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę