Cukrownia Cerekiew nagrodzona Srebrnym Laurem Umiejętności i Kompetencji

31 stycznia 2019
Cukrownia Cerekiew nagrodzona Srebrnym Laurem Umiejętności i Kompetencji

Cukrownia Cerekiew została nagrodzona Srebrnym Laurem Umiejętności i Kompetencji w kategorii Firma Społecznie Odpowiedzialna. Nagrody przyznawane przez Opolską Izbę Gospodarczą zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się w Filharmonii Opolskiej.

 

Laury Umiejętności i Kompetencji przyznawane są nieprzerwanie od 1992 roku. Kapituła plebiscytu honoruje wyróżniające się postacie i instytucje, mające wpływ na rozwój i promocję województwa opolskiego. Tegorocznym laureatem w kategorii Firma Społecznie Odpowiedzialna został zakład produkcyjny Cukrownia Cerekiew.

 

Cukrownia należąca do grupy Südzucker Polska S.A., zlokalizowana w Polskiej Cerekwi, od początku funkcjonowania prowadzi działania, mające na celu pomoc lokalnej społeczności. Firma wspiera szereg organizacji działających na terenie gminy i powiatu. Zaliczają się do nich np.: Zespół Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolny w Polskiej Cerekwi, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Polonia Gościęcin, Klub Sportowy LUKS Pawłowiczki, Ludowy Klub Sportowy Bryksjusz Gościęcin, Ochotnicza Straż Pożarna w Polskiej Cerekwi, Klub HDK-PCK przy Cukrowni Cerekiew czy Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej Promyczek w Kędzierzynie-Koźlu. Cukrownia Cerekiew jest także sponsorem przedsięwzięć kulturalnych takich jak np.: Jeździeckie Zawody Gwiazd Art Cup Lewada.

 

- Jestem niezwykle dumny, że nasze działania zostały docenione przez kapitułę konkursu. Staramy się być nie tylko dobrym pracodawcą, dbającym o jak najlepsze warunki zatrudnienia, rozwój i edukację naszych pracowników czy świadczenia kafeteryjne i socjalne. Chcemy być również dobrym sąsiadem dla lokalnej społeczności – mówi Tomasz Kostrzewa, Dyrektor Naczelny Cukrowni Cerekiew. - Naszym priorytetem zawsze byli najmłodsi mieszkańcy. Ich potrzeby są dla nas szczególnie istotne, dlatego też staramy się pomagać instytucjom, których podopiecznymi są właśnie dzieci. Szczególnie intensywnie działamy w okresie Mikołajek czy Dnia Dziecka – dodaje Tomasz Kostrzewa.

 


Cukrownia Cerekiew od 3 lat realizuje również program „Grant 5000”, w którym pracownicy zakładu wskazują organizacje charytatywne i pozarządowe służące społeczności. Firma udziela im wsparcia finansowego w kwocie 5 000 zł. Dotychczasowymi beneficjentami programu są: Międzyszkolny Klub Sportowy „Victoria” i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju dzieci, młodzieży i rodziny "Pomocna dłoń" w Raciborzu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Firma jest również sponsorem kącika dla malucha na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakrzowie.

 

- Naszą najnowszą inicjatywą jest organizowany raz w roku Dzień Drzwi Otwartych Cukrowni Cerekiew. W tym wydarzeniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Polskiej Cerekwi oraz okolic. Podczas tegorocznej, pierwszej edycji, która cieszyła się ogromną popularnością nasz zakład zwiedziło blisko 200 osób. To świetna okazja, aby obejrzeć cukrownię od środka i zobaczyć z bliska, jak wygląda produkcja cukru - mówi Tomasz Kostrzewa, Dyrektor Naczelny Cukrowni Cerekiew.

 

 

 

 

***

Südzucker Polska S.A. jest częścią europejskiego koncernu Südzucker, największego producenta cukru w Europie. Obecnie Südzucker Polska S.A. produkuje cukier w 5 cukrowniach: Cerekiew, Ropczyce, Strzelin, Strzyżów i Świdnica.Głównym produktem firmy jest cukier biały, oferowany pod znaną od 20 lat marką „Cukier Królewski”, którą konsumenci już sześciokrotnie wyróżnili Złotym Laurem Konsumenta, a dodatkowo tytułem Lidera Dekady (2004-2014). Pod szyldem marki znaleźć można szeroką gamę produktów przeznaczonych do wypieków np. cukier puder, perlisty czy kryształ gruby jak również cukier trzcinowy. W swojej ofercie firma posiada również produkty dla przemysłu m.in. cukier, polewy, fondanty, melasę, a także pokarm dla pszczół.

 

Biuro prasowe Südzucker Polska S.A.


POWIĄZANE

W dniach 28-29 listopada 2022 r.odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwo...

Pomogą zwiększyć odporność, zapobiegać infekcjom – powszechnie znane jest działa...

Hamowanie gospodarki odbija się na kondycji finansowej Małych i Średnich Przedsi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę