Cykl audycji „PRODUKT POLSKI – najlepszy w Lubelskiem” zakończony

3 listopada 2020
Cykl audycji „PRODUKT POLSKI – najlepszy w Lubelskiem” zakończony

W dniu 28 września br. zakończył się cykl audycji zrealizowanych we współpracy z Polskim Radiem Lublin Rozgłośnią Regionalną w Lublinie pod nazwą „PRODUKT POLSKI – najlepszy w Lubelskiem”.

Każdą z sześciu zrealizowanych audycji poświęcono innemu wystawcy zarejestrowanemu pod wspólną marką „Polska smakuje”, który oznacza swoje produkty logo PRODUKT POLSKI.

W trakcie tych sześciu tygodni miały miejsce wizyty w „Ekosklepie Lubelskim –Lubartowska 77”, który jest już kultowym miejscem dla smakoszy jakościowej żywności w Lublinie, z  możliwością organizacji spotkań, wymiany doświadczeń, nawiązywania nowych kontaktów oraz wystawiania swoich produktów.

Ponadto odwiedzono z mikrofonem  rodzinną pasiekę Państwa Janików, ekologiczne gospodarstwo Państwa Janowskich „Pod kasztanami” specjalizujące się w produkcji produktów z mleka, „Sokarnię Podlaską” Pana Piotra Stefaniuka producenta naturalnego soku tłoczonego z owoców i warzyw oraz „DOM-MAK” – wytwórnię makaronu domowego, Pana Jerzego Dąbrowskiego - specjalizującą się w produkcji makaronów jajecznych oraz wałkowanych. W ostatnim odcinku zawitano do Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli, unikalnym miejscu w Polsce, gdzie przedstawiona została  produkcja miodów ze szkolnej pasieki oraz całusków pszczelowolskich - małych ciasteczek wpisanych na Listę Produktu Tradycyjnego, a Pan Marek Wojciechowski Z-ca Dyrektora OT KOWR w Lublinie opowiedział o wspieraniu polskiego pszczelarstwa przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Celem każdego z odcinków było upowszechnienie wśród konsumentów i producentów zdrowej jakościowej żywności, wiedzy na temat produktów z oznaczeniem PRODUKT POLSKI, promocji zdrowej, smacznej żywności oraz niepowtarzalnych smaków z regionu Lubelszczyzny.

 

KOWR


POWIĄZANE

Dlaczego powinniśmy zainteresować się globalnym Południem? ● Około 768 milionów ...

Ubezpieczyciele notują rekordową liczbę szkód spowodowanych zjawiskami pogodowym...

Aż 40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa. Prawie połowa Europej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę