Adama_poleposition_15.03_30.04

Cykl audycji „PRODUKT POLSKI – najlepszy w Lubelskiem” zakończony

3 listopada 2020
Cykl audycji „PRODUKT POLSKI – najlepszy w Lubelskiem” zakończony

W dniu 28 września br. zakończył się cykl audycji zrealizowanych we współpracy z Polskim Radiem Lublin Rozgłośnią Regionalną w Lublinie pod nazwą „PRODUKT POLSKI – najlepszy w Lubelskiem”.

Każdą z sześciu zrealizowanych audycji poświęcono innemu wystawcy zarejestrowanemu pod wspólną marką „Polska smakuje”, który oznacza swoje produkty logo PRODUKT POLSKI.

W trakcie tych sześciu tygodni miały miejsce wizyty w „Ekosklepie Lubelskim –Lubartowska 77”, który jest już kultowym miejscem dla smakoszy jakościowej żywności w Lublinie, z  możliwością organizacji spotkań, wymiany doświadczeń, nawiązywania nowych kontaktów oraz wystawiania swoich produktów.

Ponadto odwiedzono z mikrofonem  rodzinną pasiekę Państwa Janików, ekologiczne gospodarstwo Państwa Janowskich „Pod kasztanami” specjalizujące się w produkcji produktów z mleka, „Sokarnię Podlaską” Pana Piotra Stefaniuka producenta naturalnego soku tłoczonego z owoców i warzyw oraz „DOM-MAK” – wytwórnię makaronu domowego, Pana Jerzego Dąbrowskiego - specjalizującą się w produkcji makaronów jajecznych oraz wałkowanych. W ostatnim odcinku zawitano do Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli, unikalnym miejscu w Polsce, gdzie przedstawiona została  produkcja miodów ze szkolnej pasieki oraz całusków pszczelowolskich - małych ciasteczek wpisanych na Listę Produktu Tradycyjnego, a Pan Marek Wojciechowski Z-ca Dyrektora OT KOWR w Lublinie opowiedział o wspieraniu polskiego pszczelarstwa przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Celem każdego z odcinków było upowszechnienie wśród konsumentów i producentów zdrowej jakościowej żywności, wiedzy na temat produktów z oznaczeniem PRODUKT POLSKI, promocji zdrowej, smacznej żywności oraz niepowtarzalnych smaków z regionu Lubelszczyzny.

 

KOWR


POWIĄZANE

Do Podlaskiej Izby Rolniczej zgłosił się rolnik prowadzący dział specjalny produ...

Realizując wniosek zgłoszony podczas VII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczyc...

W dniu 12 kwietnia 2021 r. Zarząd KRIR realizując wniosek z VII posiedzenia KRIR...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę