Adama_AgilTrinity_15.08.2020
GUS_230920_750x100_stat

Cynkomet 2020 - eksport i nowe projekty maszyn

17 stycznia 2020
Cynkomet 2020 - eksport i nowe projekty maszyn

Dynamiczny wzrost eksportu, europejskie homologacje dla większości maszyn i ich dalszy rozwój – to najważniejsze osiągnięcia Cynkometu w 2019 r. Rok 2020 upłynie producentowi pod znakiem innowacyjnych projektów, dalszej ekspansji na rynkach zagranicznych i wzrostu sprzedaży maszyn.
 
Jednak miniony rok nie zaczął się dla spółki zbyt dobrze – poważna awaria wanny cynkowniczej w oddziale wyszkowskim wyeliminowała pracę zakładu na ponad trzy miesiące.  

- Tylko nasza determinacja, wiedza i doświadczenie oraz przygotowanie do takich trudnych sytuacji pozwoliło nam odrobić zmarnowany czas – wspomina Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. – Ostatecznie 2019 nie był złym rokiem dla firmy, głównie ze względu na dynamiczny rozwój maszyn rolniczych.

Efektem był m.in. rekordowy skok eksportu– w stosunku do poprzedniego roku – sprzedaż spółki na rynki zagraniczne wzrosła o 35 proc.
Miało to związek z rozpoczęciem procesu homologacji europejskiej, która na początku drugiego kwartału 2020 r. powinna objąć całość oferty Cynkometu. Wszystkie testy i badania niezbędne w procesie certyfikacji realizowane są w Centrum Badawczo-Rozwojowym Technologii Rolniczych spółki.
 
- Uzyskanie homologacji w znaczny sposób zwiększy nasz potencjał sprzedażowy nie tylko na rynkach zachodniej Europy, ale także w takich krajach, jak Czechy, Słowacja, Węgry itp. Jesteśmy zdeterminowani, aby utrzymać wysoki udział eksportu w naszych przychodach, co gwarantuje nam stabilność sprzedażową w kolejnych latach – dodaje Mariusz Dąbrowski.
Rok minął producentowi także pod znakiem prac nad nowymi prototypami i ulepszeniami istniejących już urządzeń.

Wyższe przychody i nowa usługa

W rok 2020 spółka wchodzi z optymizmem, mimo spowolnienia gospodarczego, które daję się już odczuć w Polsce i w całej strefie euro.

- Już dzisiaj można powiedzieć, że nowe modele zaczynają zdobywać swoich odbiorców, a uzyskanie homologacji europejskie na wszystkie maszyny na pewno znajdzie swoje przełożenie na sprzedaż w 2020 roku – mówi prezes Dąbrowski.

Wpływ na końcowy wynik finansowy będzie miała też dalsza ekspansja nie tylko na rynkach europejskich, ale także na wschodnich, na których firma już szuka odbiorców swoich produktów.

- Z pewnością będziemy się wystawiać na różnych wystawach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Mamy nadzieję, że nasza polityka marketingowa jak i nasza propozycja dla dealerów, a także dla samych rolników znajdzie swoje odzwierciedlenie we wzroście przychodów z maszyn rolniczych o 20-30 proc. w stosunku do roku 2019 – zapowiada prezes Cynkometu.

W zakresie cynkowania ogniowego w tym roku firma planuje uruchomienie nowej usługi - pasywacji zanurzeniowej elementów ocynkowanych, która wpłynie na efekt wizualny powłoki cynkowej i wydłużyć jej trwałość.

- Jesteśmy pewni, że ta usługa usatysfakcjonuje naszych klientów, którzy - tak jak wszyscy inwestorzy - poszukują lepszej jakości na każdym etapie inwestycji, za optymalną cenę - dodaje prezes Dąbrowski.

 

Biuro prasowe Cynkomet


POWIĄZANE

W najnowszym raporcie Zrównoważone, stabilne i bezpieczne rybołówstwo, organizac...

Bez względu na sytuację pandemiczną MLEKOVITA nie zwalnia tempa. Mleczarski konc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę