Adama_Spyrale_1-31.05.21

Czas ocalić nasz Dom! Marsz dla Klimatu w Katowicach

7 grudnia 2018
Czas ocalić nasz Dom! Marsz dla Klimatu w Katowicach

Już 8 grudnia o godz. 12:00 w Katowicach z Placu Wolności ruszy Marsz dla Klimatu. Każdy może się przyłączyć, również wirtualnie. Tego dnia także w innych krajach świata odbędą się marsze z hasłami na rzecz ambitnego i wiążącego porozumienia klimatycznego, które uchroni świat przed wzrostem temperatury powyżej 1,5 st. C. Czas na szybkie działania wszystkich krajów globu.

Dziś oczy całego świata są zwrócone na Katowice, gdzie podejmowane będą decyzje na temat klimatycznej przyszłości ziemi. Katowicki marsz ma zwrócić uwagę polityków na fakt, że nie ma już czasu na dyplomację i przewlekłe negocjacje w sprawie ochrony klimatu. Obywatele żądają ambitnego i wiążącego porozumienia klimatycznego. „Kończy się czas. To wy, politycy, musicie działać teraz. Ludzie was wspierają” - powiedział David Attenborough, jako głos ludu, podczas otwarcia COP24.

Katowicki Marsz dla Klimatu przejdzie ulicami miasta, w pobliżu miejsca obrad COP24. Marsz jest pokojowy. Organizatorzy zachęcają, aby mieszkańcy innych miast i wsi organizowali wydarzenia popierające go.

Elementem, wyróżniającym Marsz dla Klimatu jest budzik, który ma budzić polityków do szybkiego działania. Na stronie https://marszdlaklimatu.wordpress.com/ umieszczono grafiki do przygotowania marszowego banneru. Każdy może przynieść swój transparent z hasłami proklimatycznymi.

„Obudźcie się! Czas ocalić nasz Dom! Twórzcie tablice z hasłami pro klimatycznymi. Budźcie lokalnie kogo się da! Róbcie zdjęcia, video, streamingi i wrzucajcie 8 grudnia na stronę wydarzenia ‘COP24 - Marsz dla Klimatu’ lub ‘Chronmy Klimat’ z oznaczeniem #MarszCOP24 lub #MarchCOP24 oraz #ClimateAlarm” - zachęca dr Wojciech Szymalski prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju.

8 grudnia odbędą się liczne demonstracje dla klimatu także w innych krajach pod znakiem #ClimateAlarm. Marsz dla Klimatu w Katowicach został zainicjowany przez: Fundacja Strefa Zieleni, Instytut na Rzecz Ekorozwoju, Fundacja Piaskowy Smok i Stowarzyszenie Ostra Zieleń, Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA z pomocą organizacji skupionych w Koalicji Klimatycznej.

Co przygotować na Marsz: https://marszdlaklimatu.wordpress.com/2018/12/03/co-przygotowac-na-marsz/

Jak zorganizować wirtualny Marsz: https://www.facebook.com/chronmyklimat/photos/a.10150850802340953/10156615306160953/?type=3&theater

 

(Centrum Prasowe PAP) / Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju


POWIĄZANE

Nie tylko banki oferują bezpieczne pożyczki na jasnych zasadach. Coraz więcej fi...

Oddałbyś wszystko za pozbycie się nieznośnych objawów syndromu dnia poprzedniego...

Na podstawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych w dniu 28 maja br. w godz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę