Czy cła importowe w RPA wzrosną?

19 lipca 2019
Czy cła importowe w RPA wzrosną?

Minister do spraw Handlu, Przemysłu i Rozwoju Gospodarczego Republiki Południowej Afryki, Ebrahim Patel, ogłosił, że nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie podwyżek ceł importowych dotyczących przywozu mięsa drobiowego do RPA.

Wydanie tej decyzji musi jednak nastąpić do końca sierpnia. Ebrahim Patel powiedział, że podjęcie decyzji jest wyjątkowo trudne ponieważ z jednej strony jest słuszny interes lokalnych producentów drobiu, a z drugiej obawy o wzrosty cen mięsa. Patel dał także do zrozumienia, że rząd południowoafrykański byłby skłonny zgodzić się na podwyżki ceł jeśliby branża drobiarska popracowała nad zmniejszeniem barier wejścia do biznesu dla nowych hodowców drobiu.

Przypomnijmy, że SAPA czyli lokalna organizacja zrzeszająca producentów drobiu w RPA wystąpiła do krajowej administracji o podwyżki ceł importowych o średnio 82 procent. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiło się stowarzyszenie reprezentujące importerów drobiu, które stwierdziło, że tak duża podwyżka taryf celnych spowoduje, że większość mieszkańców RPA nie będzie mogła pozwolić sobie na kupno drobiu.

Decyzja władz RPA dotycząca ceł jest bardzo istotna z punktu widzenia interesów polskiego drobiarstwa. Od momentu wznowienia możliwości handlu z tym krajem wartość eksportu z Polski do RPA jest istotna, a przedsiębiorstwa drobiarskie wiążą z tym rynkiem spore nadzieje.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

– Bardzo ważne jest to, aby media, szczególnie te najbardziej opiniotwórcze prom...

Jedna z ukraińskich firm biotechnologicznych chce wyeliminować antybiotyki z pro...

5 i 6 grudnia kraje skupione w OPEC i niezwiązani z organizacją inni producenci ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę