Adama_15.08-30.09.2021

Czy kroplówki witaminowe to przyszłość suplementacji?

22 lipca 2021
Czy kroplówki witaminowe to przyszłość suplementacji?

Rynek suplementów rozwija się w nieprawdopodobnym tempie. Nie jest to bynajmniej zaskakujące, ponieważ niedobory witamin i minerałów są dość częste w naszym społeczeństwie. Nawet pozornie niewielkie deficyty mogą skutkować znacznym pogorszeniem samopoczucia i spadkiem jakości życia. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się uzupełnianie związków odżywczych za pomocą kroplówek witaminowych. Czy metoda ta rzeczywiście jest lepsza niż suplementacja doustna? W poniższym artykule odpowiadamy na to pytanie!

Skąd wynika skuteczność kroplówek witaminowych?

Z pewnością zaskoczy Cię fakt, że większość suplementów doustnych wchłania się zaledwie w 30%. Dlaczego przyswajalność preparatów multiwitaminowych jest tak niska? Wynika to przede wszystkim z ograniczeń układu pokarmowego człowieka, ale nie bez znaczenia jest także niska jakość przyjmowanych suplementów. Nierzadko bywa, że nawet kilkutygodniowa suplementacja doustna przynosi mierne skutki.

 

W przypadku potrzeby szybkiego uzupełnienia witamin i minerałów lepiej jest sięgnąć po kroplówki witaminowe. Pozwalają one na dostarczenie związków odżywczych bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu cała ich dawka jest wykorzystana przez organizm. Wysokie stężenie witamin i minerałów w tkankach przekłada się na skuteczność tej formy suplementacji. Osoby, które wypróbowały działanie kroplówek witaminowych zgodnie twierdzą, że pierwsze efekty suplementacji są odczuwalne nawet tego samego dnia.

 

 

 

Kto może skorzystać z kroplówek witaminowych?

Wlewy witaminowe to metoda, którą można dowolnie modyfikować. Dlatego też, z jej dobrodziejstw może skorzystać niemal każdy! Wystarczy, że specjalista od suplementacji przeprowadzi dokładny wywiad, by ustalić potrzeby organizmu. Przyjmuje się, że szczególnie dobre efekty suplementacji dożylnej osiągają osoby, które:

 

  • walczą z odwodnieniem i niedoborem elektrolitów z powodu zatrucia pokarmowego;

  • uprawiają zawodowo sport lub wykonują ciężką fizycznie pracę;

  • cierpią z powodu chorób układu pokarmowego, zaburzających wchłanianie;

  • nadużywają używek, zwłaszcza alkoholu i narkotyków;

  • prowadzą ubogą, słabo zbilansowaną dietę redukcyjną;

  • przechodzą rekonwalescencję po ciężkich urazach bądź infekcjach;

  • potrzebują regeneracji po dłuższym ciągu alkoholowym.

 

Szukasz kroplówek witaminowych w Warszawie? Wybierz profesjonalistów!

W przypadku kroplówek witaminowych nie warto decydować się na półśrodki i budżetowe rozwiązania. Wlew witaminowy jest procedurą medyczną, która może wiązać się z pewnymi działaniami niepożądanymi, gdy jest wykonywana przez niedoświadczone osoby. Właśnie z tego powodu kroplówki witaminowe powinny być wykonywane jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny. Doświadczony lekarz czy ratownik medyczny nie tylko perfekcyjnie dobierze skład preparatu, ale także zadba o wszystkie zasady higieny i bezpieczeństwa.

 

Jeśli chcesz skorzystać z dobrodziejstw kroplówek witaminowych w Warszawie lub okolicach, z pewnością zainteresują Cię usługi KacDoktora. Jest to firma, która odznacza się wyjątkowym podejściem do potrzeb pacjentów. W ramach jej usług możesz skorzystać z kroplówek witaminowych w zaciszu własnego domu. Wystarczy, że skontaktujesz się z KacDoktorem telefonicznie bądź za pomocą formularza internetowego, a specjalista dojedzie pod wskazany przez Ciebie adres nawet w 45 minut. Co więcej, usługa ta jest dostępna całodobowo, w każdy dzień tygodnia!

 

Nie pozwól, by niedobory witamin i minerałów zniszczyły Twoje zdrowie i samopoczucie! Uzupełnij deficyty za pomocą kroplówek witaminowych!

 


POWIĄZANE

Na świecie trwa coraz większe zainteresowanie mięsem hodowanym w laboratorach. A...

Jak podaje rosyjskie stowarzyszenie mleczarskie Sojuzmoloko za swoim centrum ana...

Największy producent kurczaków na Ukrainie zainwestował 4,5 miliona euro w budow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę