A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Czy ktoś się o nas upomni?

22 listopada 2022
Czy ktoś się o nas upomni?

Proszę nie zostawiajcie nas samych, bo już dość jesteśmy osamotnieni w życiu codziennym - apelowała pani Karolina, w związku z wykluczeniem samotnych rolników z możliwości otrzymania pomocy suszowej.

Apel ten został wysłuchany przez Związek Zawodowy Rolnictwa "Korona" reprezentowany przez Alinę Ojdanę i przez Daniela Alain Korony - byłego prezesa Elewarru. 21 listopada wystąpili do Prezesa Rady Ministrów o wprowadzenie zmian do projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. poz. 187, z późn. zm) (wnioskodawca Minister Rolnictwa, RD 631 z 18 listopada 2022 roku) polegających na wykreśleniu przepisu ograniczające pomoc do rodzin czyli osób w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące, oraz o wydłużenie terminu na złożenie wniosków do 15 grudnia.

Nie rozumiemy przyczyn dyskryminacji osób samotnych. Twierdzenie o socjalnym charakterze pomocy jest o tyle niezasadne, że po pierwsze jest to pomoc związana z suszą, a po drugie w przypadku pomocy socjalnej jedynym kryterium powinno być poziom dochodu. Naszym zdaniem obowiązujący dotychczas zapis narusza zasadę sprawiedliwości społecznej wynikającej z art.2 konstytucji oraz równości wobec prawa, wynikającej z art.32 konstytucji RP - czytamy w wystąpieniu.

Ponadto wnioskodawcy proponują przedłużeniu terminu do 15 grudnia, gdyż nowelizacje co kilka dni rozporządzenia rady ministrów stawia rząd pod względem wizerunkowym w negatywnym świetle.

--


POWIĄZANE

Odpuśćmy już z tym rodzicielstwem na pełen etat. Napisać, że rodzicielstwo to ci...

Stanowisko Suwerennej Polski dotyczące przedłużenia do czerwca 2024 roku zakazu ...

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny muszą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę