Czy znasz wszystkie zastosowania dmuchawy ogrodowej?

21 listopada 2019
Czy znasz wszystkie zastosowania dmuchawy ogrodowej?

Dmuchawa ogrodowa służy przede wszystkim do wygodnego i szybkiego sprzątania liści w sezonie jesiennym. Inne spojrzenie na to urządzenie pozwala dostrzec, że wygenerowany silny strumień powietrza ma jeszcze inne, praktyczne w codziennym życiu zastosowania.

 

Dmuchawa ogrodowa stała się najbardziej popularnym urządzeniem do sprzątania liści i jest najczęściej używanym urządzeniem w okresie jesieni. Generowany przez nią strumień powietrza skutecznie zastępuje grabie w usuwaniu warstwy liści z trawników oraz miotły i zamiatarki w przypadku sprzątania tarasów, chodników, alei parkowych. Regularne sprzątanie liści w ciągach pieszej komunikacji jest szczególnie istotne ze względów bezpieczeństwa, gdyż po deszczu i wskutek przymrozków liście tworzą śliską nawierzchnię, na której nietrudno o upadek. Dmuchawa jest również jedynym efektywnym i łatwym sposobem na szybkie zdmuchnięcie liści z krzewów iglastych, zwłaszcza płożących czy ogrodzeń Jednocześnie dmuchawa ułatwia sprawne utworzenie kopczyków z liści, w których jeże chętnie spędzają zimę czy szybkie ściółkowanie ogrodowych rabat.

 

Praktyczne zastosowania dmuchawy ogrodowej

Nowoczesna dmuchawa, która generuje silny strumień powietrza, np. 70 m/sek, i wyposażona w regulację natężenia wydmuchiwanego powietrza, sprawdza się także w sprzątaniu piasku i żwiru ułatwiając utrzymanie porządku przez okrągły rok. Dodatkowym udogodnieniem w obsłudze takiej dmuchawy, jak w przypadku urządzenia Honda HHB 25E, jest możliwość blokady czyli ustawienia wybranej mocy strumienia powietrza. Natomiast lekka, kompaktowa konstrukcja tego urządzenia oraz nowoczesna konstrukcja 4-suwowego silnika z innowacyjnym systemem smarowania olejowego zapewnia przechowywanie, ale przede wszystkim wydajne działanie urządzenia w każdej pozycji. Wszystkie te parametry sprawiają, że dmuchawa może mieć dodatkowe, bardzo praktyczne zastosowania, jak np.:

 

  • Odśnieżanie – zimą dmuchawa zapewni szybkie usuwanie cienkiej warstwy świeżego opadu śniegu.

  • Osuszanie samochodu. Warto spojrzeć na dmuchawę jak na suszarkę - równie skuteczną co suszarki w myjniach samochodowych. Wygenerowany silny strumień powietrza zapewni szybkie osuszenie karoserii bez pozostawiania plam i osuszy wnętrze auta. Może też zastąpić odkurzacz w szybkim usunięciu okruchów z siedzeń, dziecięcych fotelików i wszelkich zakamarków samochodowego wnętrza.

  • Czyszczenie kosiarki i wykaszarki z pokosu. Zgodnie z zasadami prawidłowej eksploatacji wszystkie kosiarki, wykaszarki powinny być oczyszczone po każdym koszeniu. I właśnie w tych przypadkach dmuchawa okazuje się bezpiecznym narzędziem, które sprawnie zdmuchuje skoszoną trawę z obudowy urządzeń do koszenia. Przed tą czynności należy upewnić się, że kosiarka jest odłączona od zasilania!

  • Czyszczenie rynien - jesienią dmuchawa może przydać się do czyszczenia rynien z suchych liści. Silny strumień powietrza umożliwia kontrolę czystości rynien znajdujących się w bezpiecznym zasięgu ręki i zapewnia im prawidłową i bezpieczną jednocześnie przepustowość wody.

 

Ważne parametry wielofunkcyjnej dmuchawy

Dmuchawa ogrodowa powinna służyć przez lata i ułatwiać wykonywanie prac porządkowych, zwłaszcza na jesieni. Dlatego, planując zakup tego typu urządzenia warto kompleksowo spojrzeć na zakres prac, by wybrać model, który będzie służyć przez wiele lat, i nie tylko do sprzątania liści z trawników.

- „Dziś, stosując nowoczesne urządzenia ogrodnicze, sprzątanie liści zajmuje naprawdę niewiele czasu. Rozważając zakup takiego urządzenia powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii: wagę i wyważenie, wydajność, łatwość obsługi, niskie koszty eksploatacji, okres gwarancji, łatwość serwisowania. Ważny jest też aspekt ekologiczny czyli cicha praca silnika i ,w przypadku dmuchaw spalinowych – maksymalnie obniżony poziom emisji spalin. Dmuchawa jest urządzeniem ręcznym zatem powinna być przede wszystkim lekka i wygodna w trzymaniu. Warto również przyjrzeć się silnikowi, jego jakości i mocy, ponieważ to silnik zapewnia wysoką wydajność i niezawodność dmuchawy, a także wpływa na skrócenie czasu wykonania pracy. Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę możliwość regulacji strumienia powietrza oraz łatwość obsługi. - wyjaśnia Mariusz Czarnocki, Menadżer Produktu Maszyny Ogrodnicze w Aries Power Equipment – Generalnym Dystrybutorze Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.

 

Przykładem dmuchawy o szerokim i praktycznym zastosowaniu nie tylko do sprzątania liści jest dmuchawa Honda HHB 25E wyposażona w 4-suwowy silnik GX 25 o mocy 1KM z automatyczną dekompresją. Jest to jeden z najlżejszych silników na świecie, który jednocześnie generuje strumień powietrza o prędkości 70 m/sekundę co oznacza, że w ciągu godziny urządzenie wydmuchuje powietrze o objętości 600 m3. Wygodnie umiejscowiona dźwignia blokady manetki gazu zapewnia szybkie ustawienie siły strumienia powietrza. Dodatkowym atutem silnika GX25 jest niski poziom emisji spalin (o 85% niższy niż w przypadku silników 2-suwowych o podobnej mocy) oraz niski poziom wibracji, dzięki czemu praca zwłaszcza przy wydłużonym czasie, jest mniej uciążliwa dla użytkownika, a dźwięk silnika nie drażni uszu operatora ani nie jest uciążliwy dla otoczenia. Zastosowano w nim również innowacyjny system smarowania olejowego, który powoduje powstawanie w skrzyni korbowej mgiełki olejowej smarującej zespół tłok-cylinder, co umożliwia pracę oraz przechowywanie urządzenia w każdej pozycji. Dodatkowo osłona wentylatora jest tak skonstruowana, by wyeliminować możliwość zasysania odzieży operatora.

www.mojahonda.pl

 

 

Aries Power Equipment jest Generalnym Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń HONDA w Polsce i od 1992 r. wprowadza na polski rynek szeroką gamę produktów HONDA – lidera światowej myśli technologicznej i marki znanej na świecie z wysokiej jakości produkowanych maszyn. W 2012 r. Honda została uznana przez prestiżową firmę doradczą INTERBRAND za jedną z najbardziej ekologicznych firm na świecie, przyznając marce 3. miejsce w światowym rankingu. Od wielu lat HONDA znajduje się także w światowej czołówce najlepszych marek. W najnowszym rankingu „Best Global Brands 2017” (Najlepsze Marki Świata), Honda ponownie zajęła 20. pozycję. Wartość marki wzrosła w ciągu ostatnich 5 lat o 31%.

Aries Power Equipment od lat jest uznanym dostawcą najwyższej jakości produktów dla osób indywidualnych oraz instytucji publicznych i służb państwowych. Firma oferuje nowoczesne i przyjazne dla otoczenia urządzenia HONDA do pielęgnacji ogrodów, jak inteligentny robot koszący Honda Miimo, wielozadaniowe kosiarki Super Komfort oraz IZY, narzędzie wielofunkcyjne Honda Versatool do kompleksowej pielęgnacji zieleni, profesjonalny zestaw Multipro do pielęgnacji zieleni i utrzymania przestrzeni miejskich oraz silniki do maszyn, agregaty prądotwórcze, motopompy, odśnieżarki oraz kosiarki do wysokich traw OREC i maszyny do zrębkowania GTS wyposażone w niezawodne silniki Honda. Aries Power Equipment dostarcza także produkty HONDA MARINE, tj. silniki zaburtowe i łodzie motorowe oraz maszyny innych japońskich marek, jak: maszyny budowlane MIKASA, motopompy MATSUSAKA i DAISHIN, agregaty prądotwórcze światowych potentatów HIMOINSA i EUROPOWER oraz wysokoprężne silniki KUBOTA. Oferta firmy jest dostępna w ponad 200 Autoryzowanych Punktach Dilerskich i Serwisowych w Polsce. www.mojahonda.pl

 


Biuro prasowe Aries Power Equipment / Honda


POWIĄZANE

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz trzeci organizuje ogólnopolski konkurs...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników w wieku 6-14 ...

Zapraszamy rolników i przedsiębiorców do wzięcia udziału w XXVIII edycji konkurs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę