aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Czym różnią się porządne rękawice ochronne od taniej pary?

27 sierpnia 2022
Czym różnią się porządne rękawice ochronne od taniej pary?

Rękawice ochronne to podstawowe wyposażenie pracowników wielu różnych branż, ponieważ tego typu rękawiczki BHP wymagane są obowiązującymi w Polsce przepisami. Jednocześnie szeroki wybór rękawic roboczych oferowanych przez różnych dostawców sprawia, że klienci mają czasami duży problem z tym, aby znaleźć dla siebie idealne produkty. Dodatkowo rękawice, które są na pierwszy rzut oka bardzo podobne, mogą się różnić ceną. Istnieje wówczas ryzyko, że zamiast wybrać rękawice robocze powlekane lub spełniające określone normy, ktoś będzie kierował się jedynie ceną, przez co nie zyska należytej ochrony.

1. Rękawice robocze w różnych cenach
2. Gdzie kupić rękawice ochronne?
3. Jakie normy muszą spełniać rękawiczki BHP?
4. Rękawice robocze powlekane i inne popularne warianty

Warto więc zapoznać się z najpopularniejszymi rękawicami oferowanymi przez sklep, aby można było kupić produkty, których przeznaczenie będzie odpowiadało konkretnym pracom. Dzięki temu można na przykład zyskać większą odporność na ścieranie lub kupić rękawice skórzane, które zapewnią większy komfort. Więcej informacji na temat produktów dostępnych w stałej ofercie sklepu internetowego z rękawicami roboczymi ochronnymi znajdziesz poniżej. Jeżeli jednak podczas zakupu pojawiłyby się wątpliwości związane z tym, czy zastosowanie konkretnych rękawic będzie dobrym wyborem, warto skontaktować się ze sprzedawcą.

Rękawice robocze w różnych cenach

Na stronie popularnego sklepu z rękawicami każdy może założyć konto klienta, dzięki czemu będzie mógł łatwo zakupić interesujące go rękawice. Dostępne na stronie filtry pozwalają szybko wyszukać rękawice, które spełniają określone właściwości. Przykładem może być pokrycie nitrylem lub zastosowanie warstwy ochronnej poliuretanem. Warto również mieć na uwadze, że rękawice są oferowane w różnych rozmiarach, dzięki czemu, jeżeli zostaną prawidłowo dobrane, będą bardzo wygodne nawet podczas wielogodzinnego użytkowania.

O ile jednak w przypadku oferty https://www.glovex.com.pl/rekawice-robocze-ochronne klienci mogą być spokojni o jakość asortymentu, to w przypadku konkurencyjnych sprzedawców czasami można trafić na rękawice, które tak naprawdę mają niewiele wspólnego z ochroną. Lepiej więc nie oszczędzać na bezpieczeństwie i kupować wyłącznie produkty od sprawdzonych sprzedawców, którzy oferują jedynie artykuły ochronne najlepszych producentów. Dzięki temu zyska się nie tylko większy komfort, ale również lepszą ochronę.

Gdzie kupić rękawice ochronne?

Jak widać zakup rękawic z dobrego materiału, wcale nie musi być skomplikowany, o czym przekonało się już wielu zadowolonych klientów. Kolejnym udogodnieniem jest to, że dostępne w sklepie modele rękawic ochronnych zostały podzielone na podkategorie, co ułatwia zakupy. Wystarczy więc przejść do jednej z nich, aby na stronie wyświetliły się wyłącznie rękawice antystatyczne, chemoodporne, jednorazowe, elektroizolacyjne, winylowe, nitrylowe, powlekane gumą lub inne. Oferta jest niezwykle zróżnicowana, dzięki czemu można tu znaleźć praktycznie każdy materiał, jaki wykorzystuje się do produkcji rękawic roboczych. Nie należy natomiast dziwić się temu, że niektóre rękawice można kupić w cenie poniżej 100 złotych, a za inne należy zapłacić nawet powyżej 1000 PLN.

Wynika to między innymi z materiałów, jakie zostały wykorzystane do ich produkcji. Na szczęście wcale nie musi to oznaczać, że chcąc zapewnić sobie lub swoim pracownikom odpowiedni poziom ochrony trzeba od razu kupować najdroższy model rękawic roboczych. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma to, jakiego rodzaju prace będą wykonywane. Inne rękawice sprawdzą się w miejscach, w których istnieje ryzyko skaleczenia się ze względu na pracę z ostrymi przedmiotami, inne tam, gdzie pracownik może zostać porażony prądem, a jeszcze inne przy pracy z niebezpiecznymi materiałami. Najlepiej więc skorzystać z fachowej wiedzy sprzedawcy i po prostu poprosić o pomoc w doborze asortymentu. Dzięki temu uda się obniżyć koszty związane z zakupem artykułów ochronnych, a jednocześnie zyska najlepszą ochronę.

Jakie normy muszą spełniać rękawiczki BHP?

Rękawice robocze powinny spełniać określone normy, czego przykładem jest popularna norma EN 388:2016+A1:2018. W tym przypadku chodzi o rękawice, które zapewniają ochronę przed urazami mechanicznymi. Mogą to być zarówno przecięcia i rozdarcia, jak i przekłucia lub uderzenia. Zapewnienie wysokiej ochrony może przez to wydawać się skomplikowane, jednak prawidłowo dobrane rękawice na pewno posłużą przez długi czas, szczególnie jeżeli będą wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. Przede wszystkim jednak zabezpieczą dłonie pracowników, a to powinno być priorytetem dla każdego pracodawcy. Jeżeli pracownik nie będzie miał dostępu do wysokiej jakości rękawic roboczych, to jakikolwiek wypadek może narazić firmę na ogromne straty finansowe i wizerunkowe, a do tego dochodzą również przestoje w produkcji.

Rękawice robocze powlekane i inne popularne warianty

Sklep online ma w ofercie wszystko to, co jest potrzebne do zabezpieczenia dłoni. Warto więc już teraz sprawdzić popularne kategorie produktów i przystąpić do złożenia zamówienia.


POWIĄZANE

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu ukraińskiemu koncernowi medialnemu Suspl...

-A przecież nasze propozycje ustaw, gdybyśmy mieli wsparcie rządu jako związki z...

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę