Adama_Spyrale_1-31.05.21

Debata futurologiczna z okazji stulecia urodzin Lema

16 kwietnia 2021
Debata futurologiczna z okazji stulecia urodzin Lema

Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością (PTSP) przedstawia Debatę Stulecia: The expansion of future consciousness through the practice of science fiction and futures studies, organizowaną na żywo online z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema. Wydarzenie odbędzie się 18 kwietnia z udziałem międzynarodowych ekspertów w dziedzinie futures studies i science fiction.

Mamy zaszczyt zaprosić na Debatę Stulecia: The expansion of future consciousness through the practice of science fiction and futures studies wszystkich miłośników literatury i filmu science-fiction oraz entuzjastów studiów nad przyszłością. Wydarzenie upamiętnia setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, wybitnego polskiego pisarza science-fiction i futurologa. W Debacie Stulecia wezmą udział międzynarodowi eksperci: dr Thomas Lombardo, emerytowany profesor Rio Salado College (USA) i autor książek na temat science-fiction i psychologii przyszłości; dr Karlheinz Steinmüller, autor science-fiction, wydawca i wybitny niemiecki foresighter; Kacper Nosarzewski, ekspert w dziedzinie studiów nad przyszłością i literaturoznawca.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Zoomie i YouTube, 18 kwietnia o godzinie 20:00, a wstęp na nie jest bezpłatny. Więcej informacji wraz z linkami do wydarzenia znaleźć można na stronie https://centennialdebate.ptsp.pl/ (tylko w języku angielskim). Wydarzenie zostało objęte patronatem m.in. przez World Futures Studies Federation, Association of Professional Futurists.

Stanisław Lem napisał w Solaris: "Nie chcemy podbić kosmosu, chcemy po prostu rozszerzyć granice Ziemi na granice kosmosu". Debata Stulecia będzie badać praktykę science-fiction i futures studies jako różne sposoby "używania przyszłości" i zwiększania naszego zrozumienia nadziei, obaw, perspektyw i kłopotów ludzkości.

Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością jest stowarzyszeniem powołanym do życia w 2011 roku. Skupia ludzi nauki, profesjonalistów z różnych gałęzi gospodarki oraz entuzjastów, którzy podzielają przekonanie o wadze odpowiedzialnego planowania.

 

 

 

 

Newseria Innowacje


POWIĄZANE

Kryształki Swarovskiego to nie jak większość osób uważa kryształ górski, lecz wy...

Zapraszamy do udziału w konferencji online „Financial needs in the agriculture a...

Mapa głodu na świecie powiększyła się o nowe kraje – Madagaskar, Honduras i Liba...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę