Debata online z udziałem Janusza Wojciechowskiego – Komisarza UE ds. Rolnictwa

16 czerwca 2021
Debata online z udziałem Janusza Wojciechowskiego – Komisarza UE ds. Rolnictwa

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Agro Promotion zapraszają do udziału w webinarze nt. celów Wspólnej Polityki Rolnej oraz przyszłości europejskiego rolnictwa. To kolejna inicjatywa realizowana w 2021 roku w ramach jednego z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej – Europejskiego Forum Rolniczego.

 

Debata online pt. „Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa” odbędzie się 25 czerwca br. o godz. 9:00.

 

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni: Janusz Wojciechowski – Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UE, Grzegorz Puda – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Polska), Artur Balazs – Przewodniczący Kapituły Fundacji EFRWP, b. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Polska), Julia Klöckner – Minister Rolnictwa i Polityki Żywnościowej (Niemcy) oraz Julien Denormandie – Minister Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Leśnictwa (Francja).

 

Debata o wyzwaniach stojących przed polskim i europejskim rolnictwem to tradycyjnie element każdej edycji Europejskiego Forum Rolniczego. Cieszę się, że mimo trwającej pandemii, jak co roku, możemy zaprosić Państwa do aktywnego udziału w merytorycznej dyskusji, o tym co w rolnictwie najważniejsze. Do tegorocznej debaty zaprosiliśmy polityków współdecydujących o finalnym kształcie Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021 – 2027. W ramach tego spotkania chcemy poznać odpowiedzi na pytania dotyczące zmian planowanych przez Komisję Europejską, ale także ich konsekwencji, z którymi już wkrótce przyjdzie się zmierzyć polskim rolnikom – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, współorganizatora Forum.

 

Transmisja online z debaty będzie prowadzona na stronie: www.forum-jasionka.pl/online. Aktywny udział w webinarze będzie możliwy za pośrednictwem platformy ZOOM.

 

Webinar: „Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa”

 

Podczas dyskusji z politykami odpowiadającymi za kształt Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) na lata 2021-2027 zostaną poruszone najważniejsze wyzwania stojące przed polskim i europejskim rolnictwem. Jak polscy rolnicy mogą sprostać założeniom nowej WPR, której ambitnym celem ma być zachowanie i odtworzenie ekosystemów oraz zapewnienie rolnikom warunków niezbędnych do produkcji pełnowartościowej, przystępnej cenowo i bezpiecznej żywności, przy jednoczesnym zagwarantowaniu godnych warunków życia na obszarach wiejskich?

 

Jak zrealizować te cele, biorąc pod uwagę specyfikę poszczególnych krajów członkowskich? Czy w ich osiągnięciu mogą pomóc innowacje, odpowiedni poziom doradztwa rolniczego oraz instrumentów zabezpieczających rolników przed utratą dochodów w wyniku zdarzeń losowych?

 

Zapraszamy do zapisów na webinar „Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa”: www.forum-jasionka.pl/online

 

Wydarzenia w ramach Europejskiego Forum Rolniczego w 2021 roku

 

W 2021 roku, zamiast tradycyjnych spotkań odbywających się w Jasionce k. Rzeszowa, organizatorzy Europejskiego Forum Rolniczego udostępnili platformę do networkingu i wymiany doświadczeń dla przedstawicieli branży rolno-spożywczej – EU Agro-Trade Platform. Wirtualnym spotkaniom biznesowym towarzyszyły webinaria dotyczące bieżących zagadnień związanych z konkurencyjnością produkcji rolno-spożywczej oraz międzynarodową wymianą towarów.

 

W wydarzeniu, które odbyło się w marcu 2021 roku, wzięło udział ponad 500 uczestników – rolników, producentów i przetwórców, a także przedstawicieli jednostek instytucji naukowych i branżowych z Polski i z zagranicy oraz firm z sektora rolno-spożywczego z 39 krajów.

 

***

Europejskie Forum Rolnicze to dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej i międzynarodowej polityki oraz ekspertów. To również znakomita okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym. Co roku Forum gromadzi ponad 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy. W związku z pandemią COVID-19 w 2020 roku III. edycja Europejskiego Forum Rolniczego została odwołana. Następna edycja Europejskiego Forum Rolniczego planowana jest na wiosnę 2022 roku.

 

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

 

Biuro Prasowe Fundacji EFRWP


POWIĄZANE

27 stycznia 2023 r. w Sejmie RP odbyło się wspólne posiedzenie trzech zespołów p...

Według stanu na 27 stycznia Ukraina wyeksportowała 25,991 mln ton zbóż i roślin ...

Według ukraińskiej agencji Informacyjnej ceny eksportowe kazachskiej pszenicy sp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę