DeLaval ma długą historię innowacji wspierających producentów mleka

26 czerwca 2019
DeLaval ma długą historię innowacji wspierających producentów mleka

Firma DeLaval wprowadza na rynek dojarnię o nazwie P500, jedyną dojarnię równoległą na rynku z trzema opcjami kontrolowania ruchu krów i bez bramek sekwencyjnych zamontowanych w podłodze. Ta innowacja to kontynuacja wielu dotychczasowych innowacji dla producentów mleka wprowadzonych przez DeLaval w ostatnich latach. Także ta innowacja wspiera producentów mleka na całym świecie w ich codziennej pracy.


Dla DeLaval, badania i innowacja to istotna część działalności prowadząca do sukcesu w branży produkcji mleka. Przy niemal 1800 patentach i wielu trwających wnioskach o patenty, przy ponad 320 innowacjach, firma DeLaval ma obowiązek jako lider rynkowy przyczyniać się do tworzenia lepszych i bardziej zrównoważonych praktyk dających wsparcie producentom mleka w ich codziennej pracy.


Miliony producentów mleka na całym świecie mają podobne wyzwania, dlatego innowacje I badania są tak istotne dla firm jak DeLaval by pomóc rolnikom osiągać lepsze i bardziej zyskowne gospodarstwa oraz by stanowiły one awangardę w zakresie dobrostanu zwierząt i bezpieczeństwa żywności.


DeLaval wspiera producentów mleka od ponad 135 lat, od roku 1878, kiedy Gustaf de Laval opatentował centryfugę – separator do mleka. Ta innowacja została opatentowana w Szwecji patentem numer 365 w dniu 30.04.1878.


Jednakże, innowacje w tej historii nie mogą być osiągane bez zrozumienia produkcji mleka i jej wyzwań. od samego początku, tj od roku 1894, nasze gospodarstwo Hamra Farm w Szwecji stanowi miejsce badań i testów produktów i rozwiązań DeLaval. W gospodarstwie tym mamy ponad 500 krów, na wprost głównego biura i prowadzimy tam większość naszych innowacji i badań. Gospodarstwo Hamra Farm jest dla nas bardzo ważne, bo DeLaval chce być jak najbliżej produkcji mleka. My także produkujemy mleko.

 

Nasza najnowsza hala udojowa P500 będzie bez wątpienia ważną częścią naszej oferty, bo nie tylko zapewnia lepszy proces doju, ale także lepszy dobrostan zwierząt. Ta nowa hala zawiera 4 nowe patenty technologiczne, które dodajemy do długiej listy patentów DeLaval, dzięki którym producenci mleka na całym świecie mogą osiągać lepsze wyniki mniejszymi nakładami” – mówi Gavin Strang, DeLaval Market Development Manager.