DeLaval przedstawia 500 OptiDuo

16 marca 2020
DeLaval przedstawia 500 OptiDuo

Glinde, marzec 2020 r. 500-tny robot podgarniający paszę DeLaval OptiDuo ™ został przekazany nowemu właścicielowi w Niemczech. Technologia obecna na rynku od 2018 roku umożliwia mieszanie i odświeżanie paszy w tym samym czasie, gdy jest ona podgarniana i odświeżana, a nie prasowana, aby stymulować krowy i zwiększyć spożycie paszy.


To nowe podejście zmniejsza również marnotrawstwo paszy i zapewnia, że krowy, które znajdują się niżej w rankingu stada, otrzymują kompletną mieszankę bez stresu i stłoczenia. Krowy odwiedzają stół paszowy częściej, dzięki czemu są bardziej produktywne i zdrowsze. Dlatego też jest już 500 Klientów wybrało OptiDuo - automatyczny podgarniacz do paszy. „Wybór OptiDuo był łatwy, ponieważ automatyzacja i dobrostan zwierząt w oborze są dla nas ważne” - mówi rolnik Sebastian Göke.

 

Ta technologia od samego początku mnie przekonała. Zwłaszcza, że nie ma już resztek paszy, a krowy nie mogą już wybierać paszy, to dla mnie duża różnica w stosunku do innych systemów i nie możemy się już doczekać, aby zobaczyć go w akcji”, powiedział rolnik.

 

Rodzinne gospodarstwo w północno-zachodnich Niemczech z około 100 krowami mlecznymi jest zorientowane na przyszłość i wkrótce przełączy się z konwencjonalnego systemu dojenia na automatyczny system dojenia.

 

Dealer DeLaval „Tenhumberg Tier und Technik” zainstaluje OptiDuo i wyszkoli rolnika w zakresie działania urządzenia. Doświadczony dealer jest przekonany do tej technologii. „Największą zaletą jest bezpieczeństwo systemu. Dzięki systemowi linii indukcyjnej OptiDuo po prostu niezawodnie jeździ, nie gubiąc się, ani nie napotykając innych problemów ”- mówi. Kolejną zaletą jest przenośnik poprzeczny, który nie tylko podgarnia paszę, ale także ją rozluźnia.” Ta funkcja przekonuje wielu klientów, ponieważ zapewnia, że pasza zawsze pozostaje świeża i atrakcyjna dla krów ”, wyjaśnia Tenhumberg.

 

DeLaval OptiDuo ™ został oficjalnie wprowadzony na rynek w czerwcu 2018 r. i jest sprzedawany w krajach europejskich od końca 2018 r. Sprzedaż w regionach amerykańskich i azjatyckich rozpoczęła się nieco później. OptiDuo nadaje się zarówno do konwencjonalnych (CMS), jak i automatycznych systemów doju (AMS). Ze względu na ulepszony ruch krów połączenie z AMS działa szczególnie dobrze. System opracowany w Niemczech jest produkowany we własnej fabryce firmy w Dobrym Mieście w Polsce. Niemcy są obecnie największym rynkiem na świecie, a za nimi kraje Beneluksu i Francja.

 

Biuro prasowe DeLaval


POWIĄZANE

Zarząd KRIR wystąpił 2 czerwca 2020 do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wyjaśn...

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) podczas międzynarodow...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie informuje, że zgodnie z obwi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę