aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Diesel, benzyna-czy to koniec obniżek?

20 grudnia 2023
Diesel, benzyna-czy to koniec obniżek?
Skutkiem ostatnich wydarzeń na międzynarodowym rynku ropy naftowej, są niedawne podwyżki cen paliw u polskich producentów. To odwrócenie tendencji może skutkować zatrzymaniem spadków cen na stacjach, a nawet powrotem podwyżek. Tymczasem w przedostatnim notowaniu cen detalicznych paliw w Polsce portal e-petrol.pl po raz kolejny obserwuje spadki, które dotyczą wszystkich gatunków paliw.

Średnia ogólnopolska benzyny bezołowiowej 95 w tym tygodniu wynosi w kraju 6,29 zł/l, zaś 20 groszy więcej należy wydać za litr oleju napędowego – 6,49 zł/l, a rzadziej tankowana benzyna 98 kosztuje przeciętnie 6,91 zł za litr. Potaniał też autogaz, za który płaci się 2,95 zł/l. Oznacza to, że na przestrzeni tygodnia cena benzyny „95” spadła o 10 groszy, diesla o 7 groszy, a autogaz potaniał o 4 grosze na litrze.
 
Przyglądając się średnim cenom w regionach widać, że w przypadku benzyny 95 ceny są bardzo zróżnicowane. Najtaniej można paliwo to tankować w woj. wielopolskim po 6,16 zł/l, a najdrożej jest w woj. mazowieckim i opolskim, gdzie tankując benzynę trzeba wydać 6,39 zł/l. Oznacza to, że różnica pomiędzy regionami z najwyższą i najniższą ceną wynosi 23 gr.
 
Tankujący samochody z silnikami wysokoprężnymi w tym tygodniu także powinni zauważyć spadki cen. Podobnie jak w przypadku benzyny, najtaniej tankuje się w Wielkopolsce, gdzie olej napędowy jest sprzedawany po 6,36 zł/l. Relatywnie wysoki wydatek czeka na kierowców na Mazowszu, gdzie paliwo to kosztuje przeciętnie 6,56 zł/l.    
 

oprac, e-red ppr.pl źródło: petrol.pl


POWIĄZANE

Pelniąacy obowiązki ministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Taras Wysocki po...

Jako podało ministerstwo polityki agrarnej Ukrainy, producenci rolni aktywnie an...

15 maja Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oficjalnie poinformował o odwołaniu przeta...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę