aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

DIESEL w dół. NARESZCIE!

10 listopada 2022
DIESEL w dół. NARESZCIE!

Jak przedstawia w swoim cotygniowym raporcie e-petrol.pl, nadeszły długo wyczekiwane przez rolników optymistyczne wiadomości dla cen popularnego "diesla", czyli oleju napędowego, czy też popularnie nazywanego "ropą" paliwa.

Tuż przed "długim", listopadowym weekendem użytkownicy aut z silnikiem wysokoprężnym mają powody do zadowolenia. Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że olej napędowy potaniał o 5 groszy i dziś jego litr kosztuje średnio 7,91 zł. Niestety pozostałe paliwa już i tak drogie, jeszcze podrożały.

O 2 grosze więcej niż tydzień temu kosztuje zakup litra benzyny Pb95, oferowanej na stacjach po 6,62 zł. O 3 grosze wzrosła także średnia ogólnopolska cena autogazu - dziś LPG sprzedawane jest po 3,02 zł/l.

 

benzyna, diesel, ceny paliw,  stacje benzynowe

 

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo świętokrzyskie, gdzie e-petrol.pl odnotował najniższe ceny paliw. Dla benzyny i diesla wynoszą one odpowiednio 6,56 i 7,88 zł/l, a dla autogazu 2,87 zł/l.

Aktualnie tankowanie Pb95 jest natomiast najdroższe na Podkarpaciu i w województwie zachodniopomorskim, gdzie jej litr kosztuje przeciętnie 6,67 zł. Również w województwie pokarpackim oraz w lubuskim i dolnośląskim najwięcej płaci się za olej napędowy: 7,94 zł/l. Na Dolnym Śląsku także z ceną 3,21 zł/l jest najdroższy autogaz.

 "Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A."


POWIĄZANE

JA Solar to wiodący światowy producent zajmujący się produkcją paneli fotowoltai...

16.05.br. odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Zdrowie i dobrostan zwierząt” C...

Ze względu na utrzymującą się suszę optymalne rozwiązanie do ochrony herbicydowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę