A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

DIESEL w dół. NARESZCIE!

10 listopada 2022
DIESEL w dół. NARESZCIE!

Jak przedstawia w swoim cotygniowym raporcie e-petrol.pl, nadeszły długo wyczekiwane przez rolników optymistyczne wiadomości dla cen popularnego "diesla", czyli oleju napędowego, czy też popularnie nazywanego "ropą" paliwa.

Tuż przed "długim", listopadowym weekendem użytkownicy aut z silnikiem wysokoprężnym mają powody do zadowolenia. Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że olej napędowy potaniał o 5 groszy i dziś jego litr kosztuje średnio 7,91 zł. Niestety pozostałe paliwa już i tak drogie, jeszcze podrożały.

O 2 grosze więcej niż tydzień temu kosztuje zakup litra benzyny Pb95, oferowanej na stacjach po 6,62 zł. O 3 grosze wzrosła także średnia ogólnopolska cena autogazu - dziś LPG sprzedawane jest po 3,02 zł/l.

 

benzyna, diesel, ceny paliw,  stacje benzynowe

 

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo świętokrzyskie, gdzie e-petrol.pl odnotował najniższe ceny paliw. Dla benzyny i diesla wynoszą one odpowiednio 6,56 i 7,88 zł/l, a dla autogazu 2,87 zł/l.

Aktualnie tankowanie Pb95 jest natomiast najdroższe na Podkarpaciu i w województwie zachodniopomorskim, gdzie jej litr kosztuje przeciętnie 6,67 zł. Również w województwie pokarpackim oraz w lubuskim i dolnośląskim najwięcej płaci się za olej napędowy: 7,94 zł/l. Na Dolnym Śląsku także z ceną 3,21 zł/l jest najdroższy autogaz.

 "Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A."


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została firma NewCold, która jest jednym z najwię...

Do czwartku 25 maja wjechało 16 tys. ton zboża. Dane o kolejnych dniach będę mia...

Do 5 czerwca został przedłużony termin na wysłanie wniosku o zwrot nadpłaty. Wła...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę