Dlaczego Brexit jest zagrożeniem w mleczarstwie?

16 września 2019
Dlaczego Brexit jest zagrożeniem w mleczarstwie?

VÖM – Stowarzyszenie Mleczarzy Austriackich uznaje nieuporządkowany Brexit za szczególne zagrożenie dla europejskiego i austriackiego rynku mleczarskiego. Podkreślił to Helmut Petschar Prezes VÖM. Brexit budzi poważne zaniepokojenie austriackich mleczarni, ponieważ Wielka Brytania z importem około 480 tys. ton sera i około 90 tys. ton masła jest dużym importerem produktów mleczarskich w UE.

Nieuregulowany Brexit może spowodować poważne zakłócenia rynku z dnia na dzień. Obecni eksporterzy do Wielkiej Brytanii szukają nowych rynków w UE, co dodatkowo zwiększa presję rynkową. Dlatego dla przemysłu mleczarskiego dostęp do rynku w Wielkiej Brytanii pozostaje bardzo ważny.

Związek zwraca uwagę również na niepokojący wzrost cen ropy, kosztów wynagrodzeń, transportu, materiałów opakowaniowych, co nie znajduje przełożenia w cenie produktu finalnego na półce.

Wśród ciekawych faktów przytoczonych przez austriacki związek zwraca uwagę fakt, że produkcja mleka ekologicznego nadal rozwija się pozytywnie i stanowi 18,7% całkowitej produkcji (najwyższy poziom w UE).

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęło się dziś święto polski...

Ogólnopolska kampania „Kupuj świadomie PRODUKT EKOLOGICZNY” prowadzona przez Min...

Największym składnikiem aktywów finansowych gospodarstw domowych były depozyty b...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę