Dni Pola i Debata w powiecie kartuskim

11 lipca 2019
Dni Pola i Debata w powiecie kartuskim
MRiRW

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w Dniu Pola i debacie pt. „Działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska – dyrektywa azotanowa”. Wydarzenie w miejscowości Nowy Tuchom na Kaszubach zorganizował Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

W programie przewidziano lustrację pół zbóż i rzepaku, szacowanie plonu w ramach konkursu „Trafiony plon” oraz wystawę maszyn rolniczych.

W części poświęconej debacie wiceminister przedstawił działania w ramach Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 oraz omówił programy: małej retencji wód dotyczący gospodarstw rolnych i wapnowania gleb.

Rolnicy zgłaszali problemy i pomysły związane z rozwiązaniem problemu ASF, szkodami łowieckimi oraz ubezpieczeniami. Zwracali uwagę na nowy problemem na wsi jakim okazało się osiedlanie się mieszkańców z miast, którzy starają się blokować inwestycje związane z produkcją rolną.

Przedstawiciele PODR w Lubaniu, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa omówili szerokie spektrum zagadnień dotyczących dyrektywy azotanowej.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Informujemy, iż do ARiMR zgłosiły się osoby, którzy otrzymały e-maile będące rze...

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie po raz kolejny znalazła się w pierwsz...

W dniu 4 grudnia br., w Warszawie odbyła się inauguracja XVIII edycji Programu S...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę