aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Dni Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Kruszwicy

30 czerwca 2021
Dni Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Kruszwicy

W środę 23 czerwca w Kruszwicy odbyły się „Dni Pola 2021” organizowane przez Cukrownię Kruszwica w ramach cyklu spotkań Krajowej Spółki Cukrowej S.A. z plantatorami a także branżą cukrowniczą.

Wśród znamienitych gości wydarzenia znaleźli się m.in. Jan Krzysztof Ardanowski – Poseł na Sejm RP oraz Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP, Józef Łyczak – Senator RP oraz Dariusz Witczak - Burmistrz Kruszwicy.

W wydarzeniu wzięła udział ze swoją ekspozycją Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, a dla zwiedzających przygotowano moc atrakcji takich jak wizyta na plantacjach doświadczalnych, uczestnictwo w prezentacjach surowcowych i pokazach agrotechniki uprawy buraka cukrowego, udział w szkoleniu i konkursie Fundacji KSC „Pomaganie Krzepi” oraz Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych. Celem szkolenia, które poprowadził Krzysztof Czerwiński ekspert KRUS, było rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu BHP wśród rolników.

Czerwiec i lipiec to dla branży najlepsze miesiące w roku stąd tegoroczne „Dni Pola w Kruszwicy” okazały się cieszyć ogromnym zainteresowaniem wśród Plantatorów Buraka Cukrowego pozwalając na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń w uprawie buraków cukrowych.

 

KOWR


POWIĄZANE

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu ukraińskiemu koncernowi medialnemu Suspl...

-A przecież nasze propozycje ustaw, gdybyśmy mieli wsparcie rządu jako związki z...

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę