Do 15 maja można wnioskować o wpis do rejestru producenta tytoniu

10 maja 2018
Do 15 maja można wnioskować o wpis do rejestru producenta tytoniu

Tylko do 15 maja można składać wnioski o wpis do rejestru producentów surowca tytoniowego - przypomina Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Producenci, którzy zamierzają rozpocząć działalność w zakresie uprawy tytoniu, produkcji lub zbytu surowca tytoniowego, mają obowiązek złożyć wniosek o wpis do Rejestru producentów surowca tytoniowego w dowolnym momencie roku, ale przed rozpoczęciem działalności.

KOWR informuje, że bez uzyskania wpisu do Rejestru producentów surowca tytoniowego nie będzie możliwości produkcji i obrotu surowcem tytoniowym.

Formularz wniosku o wpis do Rejestru producentów surowca tytoniowego jest dostępny na stronie internetowej KOWR. Wnioski należy składać do dyrektora oddziału terenowego KOWR osobiście lub za pośrednictwem placówki pocztowej.

W Polsce tytoń uprawiany jest w pięciu regionach: Lubelsko-podkarpackim, świętokrzysko-małopolskim, kujawsko-pomorskim, mazurskim i dolnośląskim. Uprawą tytoniu w zajmuje ok. 10 tys. gospodarstw (2016 r.), a w sumie zajmuje się nią ok. 50 tys. osób. Najwięcej gospodarstw produkujących surowiec tytoniowy jest w województwie lubelskim.

 

Anna Wysoczańska (PAP)


POWIĄZANE

Każda osoba związana zawodowo z transportem powinna znać podstawowe zasady związ...

Dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i ob...

Za nami pierwsza ogólnopolska akcja realistycznego rysowania maliny. Wyjątkowa l...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę