Agrolok_10818

Do 15 maja można wnioskować o wpis do rejestru producenta tytoniu

10 maja 2018
Do 15 maja można wnioskować o wpis do rejestru producenta tytoniu

Tylko do 15 maja można składać wnioski o wpis do rejestru producentów surowca tytoniowego - przypomina Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Producenci, którzy zamierzają rozpocząć działalność w zakresie uprawy tytoniu, produkcji lub zbytu surowca tytoniowego, mają obowiązek złożyć wniosek o wpis do Rejestru producentów surowca tytoniowego w dowolnym momencie roku, ale przed rozpoczęciem działalności.

KOWR informuje, że bez uzyskania wpisu do Rejestru producentów surowca tytoniowego nie będzie możliwości produkcji i obrotu surowcem tytoniowym.

Formularz wniosku o wpis do Rejestru producentów surowca tytoniowego jest dostępny na stronie internetowej KOWR. Wnioski należy składać do dyrektora oddziału terenowego KOWR osobiście lub za pośrednictwem placówki pocztowej.

W Polsce tytoń uprawiany jest w pięciu regionach: Lubelsko-podkarpackim, świętokrzysko-małopolskim, kujawsko-pomorskim, mazurskim i dolnośląskim. Uprawą tytoniu w zajmuje ok. 10 tys. gospodarstw (2016 r.), a w sumie zajmuje się nią ok. 50 tys. osób. Najwięcej gospodarstw produkujących surowiec tytoniowy jest w województwie lubelskim.

 

Anna Wysoczańska (PAP)


POWIĄZANE

Prezydent Andrzej Duda na poniedziałek po południu zaprosił do Pałacu Prezydenck...

Ugrupowania opozycyjne liczą na potwierdzenie się deklaracji prezydenta Andrzeja...

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że spotkał się w czwar...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę