aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Do KE nadal można składać wnioski na programy promocyjne

11 marca 2024
Do KE nadal można składać wnioski  na programy promocyjne

Jeszcze 18 stycznia 2024 roku, w ramach polityki promocyjnej UE, Komisja Europejska zamieściła na swojej stronie internetowej dziewiąte już zaproszenie do składania przez beneficjentów propozycji programów promocyjnych, zarówno „prostych” jak i tzw. programów „wielonarodowych”, tj. takich w których uczestniczy wiele państw członkowskich - pisze KOWR.

W ww. zaproszeniu, które tak jak we wcześniejszych latach zostało podzielone na 15 odrębnych tematów do wyboru, w tym 9 tematów w ramach programów „prostych” i 6 tematów dotyczących programów „wielonarodowych”, określone zostały m.in. szczegółowe cele, harmonogram prac, dostępny budżet, kryteria wyboru, rodzaje kwalifikujących się działań, przepisy finansowe, czy procedura składania wniosków.


Tak samo jak dotychczas, szczególny nacisk położono na promowanie produktów i metod upraw, które bezpośrednio wspierają cele Europejskiego Zielonego Ładu, takich jak produkty ekologiczne, świeże owoce i warzywa, w kontekście zbilansowanej diety oraz zrównoważone rolnictwo. Ponadto programy powinny również informować konsumentów o różnych unijnych systemach jakości lub promować wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości UE, a także różnorodność i autentyczność produktów europejskich.


Złożone projekty zostaną ocenione w szczególności pod kątem kryteriów zrównoważonej produkcji i konsumpcji, zgodnie z celami klimatycznymi i środowiskowymi Wspólnej Polityki Rolnej, Europejskim Zielonym Ładem i strategią „od pola do stołu”.


Na współfinansowanie programów w 2024 r. KE przyznała łącznie kwotę 185,9 mln EUR.  Z całkowitego budżetu aż 176,4 mln EUR przeznaczono na współfinansowanie programów promocyjnych, które zostaną wybrane spośród złożonych w 2024 roku propozycji, w następstwie ogłoszonych przez KE ww. zaproszeń. 9,5 mln EUR przydzielono natomiast na inicjatywy własne KE.


Całkowity budżet przeznaczony na współfinansowanie działań w ramach zaproszeń na programy „proste” wynosi 92 mln EUR, zaś budżet na programy, w których uczestniczy wiele państw szacuje się na 84,4 mln EUR.


Ostateczny termin składania wniosków upływa w dniu 14 maja 2024 r., o godzinie 17.00. Wnioski można składać jedynie za pośrednictwem specjalnego portalu, począwszy od dnia 18 stycznia 2024 r.


Komisja oceni wnioski, a jesienią ogłosi, które z nich otrzymają dofinansowanie.


Zaproszenia zarówno na programy „proste”, jak i na programy „wielonarodowe” zostały zamieszczone na portalu Search Funding & Tenders (ec.europa.eu).

 

Zapraszamy do składania wniosków i aplikowania o unijne środki na promocję produktów rolno-spożywczych!

 


oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę