aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dobre wieści dla rolników-diesel ciągle w dół

25 maja 2023
Dobre wieści dla rolników-diesel ciągle w dół
Pomimo wzrostu cen ropy i oleju napędowego na światowych giełdach paliwo to nie przestaje tanieć na stacjach. W ostatnich dniach jego średnia ogólnopolska cena po raz kolejny zauważalnie spadła.

Z najnowszego monitoringu cenowego e-petrol.pl wynika, że olej napędowy potaniał o 5 groszy i dziś jego litr kosztuje przeciętnie 6,06 zł. Na stabilnym od ubiegłego tygodnia poziomie pozostają natomiast ceny Pb95. Za jej litr tankujący płacą średnio 6,49 zł. Najmniejsza - dwugroszowa obniżka - dotyczy LPG, oferowanego na stacjach po 2,97 zł/l. 
 
benzyna, diesel, ceny paliw stacje benzynowe
  
 
Aktualnie benzyna 95-oktanowa z ceną 6,35 jest najtańsza na Opolszczyźnie. W tej części Polski oraz w Małopolsce, na Górnym Śląsku, Warmii i Mazurach oraz w województwie świętokrzyskim najmniej płaci się za zakup diesla - 6,03 zł/l. Również na Górnym Śląsku e-petrol.pl zarejestrował najniższe ceny autogazu, który kosztuje tam 2,85 zł/l. 
 
Najdrożej jest zaś na Dolnym Śląsku, Kujawach i Pomorzu oraz na Mazowszu. W Polsce południowej najwięcej kosztuje Pb95 i LPG - 6,54 i 3,10 zł/l. Ta sama średnia cena benzyny obowiązuje również na Kujawach i Pomorzu. W Polsce centralnej z ceną 6,13 zł/l najdroższy jest olej napędowy.
 
Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A

POWIĄZANE

Wiodące organizacje branżowe pracodawców w Polsce: Związek Pracodawców Przemysłu...

Startuje objazdowa kampania informacyjna „Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na rak...

Główne cechy rzepaku ozimego, które weryfikowane są przed zakupem materiału siew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę