aaa_TSW_2023
CTR_2023

Dobre wieści dla rolników-diesel już tylko 6,05 zł/litr

20 września 2023
Dobre wieści dla rolników-diesel już tylko 6,05 zł/litr
Jesienne prace w polu w pełni, a na stacjach benzynowych diesel, benzyna, autogaz po rez pierwszy od niepamietnych czasów tanieje. Rolnicy przy coraz tańszych paliwach są w stanie znacznie obniżyć koszty produkcji! W tym tygodniu - zgodnie z przewidywaniami analityków e-petrol.pl - w ślad za spadkami w hurtowych cennikach producentów podążyły również detaliczne ceny paliw. Skala obniżek jest naprawdę znacząca.

Benzyna 95-oktanowa na polskich stacjach potaniała o 26 groszy i sprzedawana jest średnio po 6,13 zł/l. Dwudziestogroszowa obniżka dotyczy także benzyny Pb98 i oleju napędowego, które kosztują 6,79 i 6,05 zł/l. Na wielu stacjach odnotowaliśmy ceny benzyny i oleju napędowego poniżej psychologicznej granicy 6 zł/l.
 
Co ciekawe odwróciła się także zwyżkowa tendencja w cenach autogazu - potaniał on o 4 grosze do poziomu 2,85 zł/l.

Najtańszą benzynę mamy w tym tygodniu na Pomorzu i w regionie świętokrzyskim - kosztuje ona tam 6,09 zł/l, najdrożej zaś jest na Podkarpaciu, gdzie benzyna kosztuje średnio 6,22 zł/l. 
 
W przypadku diesla najkorzystniejsze ceny średnie są na Pomorzu (6,02 zł/l), natomiast najdroższe paliwo do silników wysokoprężnych odnotowaliśmy w województwie lubuskim, gdzie kosztuje ono 6,22 zł/l.
 
Autogaz jest najtańszy w województwach śląskim i świętokrzyskim - kosztuje on tam 2,77 zł/l, a najdrożej wypada pod tym względem Dolny Śląsk ze średnią ceną 3,00 zł/l. 

oprac, e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

Gigantyczne zainteresowanie opinii publicznej, społeczeństwa i mediów towarzyszy...

Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy mające na celu poprawę dobrostanu...

Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Tomasz Obszanski oraz Prezes Fundacj Wspier...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę