Advertisement

Dobre wyniki pierwszego etapu rekrutacji na studia w SGGW

13 lipca 2016
Dobre wyniki pierwszego etapu rekrutacji na studia w SGGW
Dietetyka, finanse i rachunkowość, logistyka, weterynaria oraz informatyka to najpopularniejsze w tym roku kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW zakończyła pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne. Rekrutacja w SGGW potrwa do połowy sierpnia.

Mimo zmniejszającej się co roku liczby maturzystów na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podczas tegorocznej rekrutacji zarejestrowało się o półtora tysiąca osób więcej niż w dwóch poprzednich latach. Na studia w SGGW w pierwszym terminie rekrutacji chciało się dostać ponad 16 tysięcy maturzystów.

SGGW ogłosiła pierwsze wyniki kwalifikacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia. Najwięcej kandydatów chciało studiować na kierunku Finanse i Rachunkowość. O 120 miejsc ubiegało się 1129 osób. O jedno miejsce walczyło 9,4 kandydatów. Największa konkurencja była na Dietetyce, gdzie o jedno miejsce ubiegało się 10,2 kandydatów (o 60 miejsc walczyło 612 osób). Trzecie miejsce pod względem konkurencji o jedno miejsce zajęła Logistyka - 7,0 os./miejsce (841 zarejestrowanych na 120 miejsc). O 150 miejsc na Weterynarii ubiegało się 989 kandydatów, czyli 6,6 os./miejsce. W tym roku popularne są także studia na Informatyce - 5,3 os./miejsce (709 zarejestrowanych, 135 miejsc), Zarządzaniu - 5,0 os./miejsce (594 zarejestrowanych, 120 miejsc) oraz Biotechnologii - 5,0 os./miejsce (374 zarejestrowanych, 75 miejsc). Średnio w pierwszym etapie rekrutacji na studia stacjonarne w SGGW o jedno miejsce obiegają się troje kandydatów.

W ubiegłym roku najbardziej popularnymi kierunkami były: Dietetyka – 10.2 os./miejsce, Finanse i Rachunkowość – 9.9 os./miejsce, Weterynaria - 6,8 os./miejsce, Logistyka – 6.2 os./miejsce, Ekonomia – 5.9 os./miejsce, Biotechnologia – 5.0 os./miejsce, Informatyka – 4.7 os./miejsce, Zarządzanie - 4.1 os./miejsce, Technologie Energii Odnawialnej – 4.1 os./miejsce.

Szczegółowe informacje na temat popularności kierunków w ubiegłych latach można znaleźć na stronie: http://www.media.sggw.pl/pl/press/teczka-prasowa/rekrutacja

Terminy rekrutacji, wolne miejsca oraz progi punktowe na poszczególnych kierunkach można sprawdzić na stronie: http://kandydat.sggw.pl/

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego prowadzi rekrutację wyłącznie na podstawie wyników uzyskanych na maturze. Rejestracja odbywa się przez Internet, a przed zakwalifikowaniem na dany kierunek kandydaci nie składają żadnych dokumentów.  Dokumenty są składane w Biurze Spraw Studenckich dopiero po uzyskaniu informacji, że kandydaci zostali przyjęci na studia. Internetowa rejestracja kandydatów jest bardzo prosta i polega na wpisaniu określonych danych osobowych oraz ocen uzyskanych na maturze. Dane te można uzupełniać w dowolnym momencie. Po wpisaniu ocen z matury kandydaci uzyskują dostęp do panelu umożliwiającego wybór kierunku studiów. Panel rejestracyjny umożliwia wybór tylko jednego kierunku, ale decyzję można zmieniać kilkakrotnie (w określonych terminach) w trakcie rekrutacji. Komunikacja z maturzystami w trakcie rekrutacji odbywa się poprzez internetowe strony rekrutacyjne SGGW, Panel Administracyjny w Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) oraz pocztą elektroniczną (adres e-mail kandydata wpisany w SOK). Dzięki temu kandydaci w każdej chwili całego procesu rekrutacyjnego otrzymują bardzo precyzyjne informacje o jego  przebiegu.

Dla kandydatów, którzy nie mają dostępu do Internetu uczelnia przygotowała stanowiska komputerowe w Biurze Spraw Studenckich przy ul. Nowoursynowskiej 166, w budynku 8, w dni robocze w godz. od 9.00 do 15.00. Kandydaci uiszczają tylko jedną opłatę rejestracyjną w wysokości 85 złotych, niezależnie od tego ile razy zmienią decyzję co do kierunku na  którym chcą studiować. 


infowire.pl


POWIĄZANE

Polska został uznana przez Komisję Europejską za kraj wolny od białaczki bydła o...

Prefinansowanie wydatków na szkolenia w ramach działania "Transfer wiedzy i dzia...

W Polsce do 20 maja nie wystąpiła susza rolnicza - poinformował w czwartkowym ko...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę