BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

,,Dobrostan zwierząt”- PIM zaprasza

7 grudnia 2022
,,Dobrostan zwierząt”- PIM zaprasza

Polska Izba Mleka rozpoczyna wprowadzanie w życie programu certyfikacji ,,Dobrostan zwierząt” dla bydła mlecznego, stanowiący moduł dodatkowy do Standardu PIM „bez GMO”.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Polska Izba Mleka rozpoczyna wprowadzanie w życie programu certyfikacji „,Dobrostan zwierząt” dla bydła mlecznego, stanowiący moduł dodatkowy do Standardu PIM „,bez GMO”.

Wymagania Katalogu Dobrostan+ to wynik ogromnej pracy i zaangażowania przedstawicieli mleczarni zrzeszonych w Polskiej Izbie Mleka, Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, przedstawicieli grup producentów, ekspertów jednostki certyfikującej i hodowców bydła mlecznego.

Program pozwoli rolnikom dostosować się do założeń strategii Europejskiego Zielonego Ładu związanych ze zrównoważonym rolnictwem, zasadami ochrony środowiska czy zasadami postępowania ze zwierzętami. Niewątpliwie podniesie także konkurencyjność tych gospodarstw, które zdecydują się na działanie zgodnie z programem.

Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu online w dniu 12 grudnia 2022 r. godz. 11:00 w ramach którego będziemy chcieli przedstawić Państwu programu certyfikacji ,„Dobrostan zwierząt” opracowany w ramach Standardu Polskiej Izby Mleka.

Spotkanie kierowane jest m.in. do przedstawicieli działów skupów w mleczarniach, osób odpowiedzialnych za nadzór nad jakością dostarczanego mleka i współpracą z hodowcami, doradców rolniczych, rolników
indywidualnych oraz wszystkich zainteresowanych kwestią dobrostanu krów mlecznych.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres:szkolenia@izbamleka.pl do dnia 08.12.2022 r.

oryginalna treść zaproszenia znajduje się tutaj


POWIĄZANE

Jakie sposoby produkcji owoców są najbardziej popularne w Polsce? Jakie są różni...

Zakończyły się rozmowy trójstronnych w sprawie IED i ten kompromis niepokoi euro...

W dalszym ciągu spada wolumen przewozów wagonów ze zbożem przez zachodnie przejś...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę