a_konopie_targi_2023
EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 750

Dochodzenie FDA dot. Listeria w Brie i Camembert - zakończone

13 grudnia 2022
Dochodzenie FDA  dot. Listeria w Brie i Camembert - zakończone

Jak podaje FDA (Agencja Żywności i Leków) USA Dochodzenie w sprawie wystąpienia epidemii Listeria monocytogenes: miękkie sery Brie i Camembert jest zakończone. CDC (Centers for Disease Control and Prevention, CDC to agencja rządu federalnego USA wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej) ogłasza koniec epidemii.

FDA, wraz z CDC oraz partnerami stanowymi i lokalnymi, zbadała wielostanową epidemię zakażeń Listeria monocytogenes związanych z produktami z miękkiego sera Brie i Camembert, w tym pieczonymi serami Brie, produkowanymi przez Old Europe Cheese, Inc. z Benton Harbor, MICHIGAN, i sprzedawanymi w różnych sklepach pod różnymi markami i markami.

Na dzień 9 grudnia 2022 r. CDC ogłosiło, że wybuch epidemii dobiegł końca, łącznie z sześcioma chorobami w sześciu stanach.

30 września 2022 r. amerukańska firma Old Europe Cheese, Inc. dobrowolnie wycofała wiele marek serów Brie i Camembert wyprodukowanych w ich zakładzie w stanie Michigan, a 5 października 2022 r. rozszerzyła wycofanie o wiele marek pieczonych produktów Brie. W dniu 4 listopada 2022 r. powiadomienie firmy o wycofaniu zostało zaktualizowane w celu uwzględnienia rozszerzonej listy placówek detalicznych, które otrzymały wycofane luzem sery Brie i Camembert od Old Europe Cheese, Inc. Lista wycofanych produktów i sklepów, które potencjalnie sprzedawały te produkty, jest dostępna poniżej oraz o wycofaniu firmy.

FDA wydaje Rekomendacje

Wycofane produkty nie są już dostępne w sprzedaży, ale wycofane pieczone produkty Brie mogły być sprzedawane w stanie zamrożonym lub zakupione i później zamrożone przez konsumentów, dlatego konsumenci powinni sprawdzić swoje zamrażarki pod kątem wszelkich wycofanych produktów Old Europe Cheese, Inc., w tym pieczonego brie, z Terminami przydatności do spożycia od 28 września 2022 r. do 14 grudnia 2022 r. Jeśli pamiętasz zamrożone produkty z sera staroeuropejskiego w zamrażarce, nie jedz ani nie podawaj ich i wyrzuć.

Postępuj zgodnie z zaleceniami FDA dotyczącymi bezpiecznego obchodzenia się i czyszczenia oraz zachowaj szczególną ostrożność podczas czyszczenia i odkażania wszelkich powierzchni i pojemników, które mogły mieć kontakt z tymi produktami, aby zmniejszyć ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego, w tym sprzedawców detalicznych, którzy przepakowali ser wycofany luzem. Listeria może przetrwać w niskich temperaturach i może łatwo przenosić się na inne produkty spożywcze i powierzchnie.

źródło:FDA


POWIĄZANE

Polska Izba Mleka, największa organizacja branży mleczarskiej aktywnie działa na...

W dniu 16 stycznia 2023 roku Polska Izba Mleka zwróciła się do Ministerstwa Roln...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, od dłuższego czasu nie ust...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę