informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Dofinansowanie na modernizację gospodarstw rolnych. Można składać wnioski

20 lutego 2018
Dofinansowanie na modernizację gospodarstw rolnych. Można składać wnioski

Nabór wniosków na dofinansowanie modernizacji gospodarstw rolnych rozpoczyna się 19 lutego i potrwa do 20 marca. Rolnik, który zostanie zakwalifikowany do udziału w programie ma szansę otrzymać nawet 500 tysięcy złotych na zakup nowych maszyn lub ciągników.

 

ARiMR będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy w ramach PROW 2014 – 2020 na "Modernizację gospodarstw rolnych" w obszarze "d". Środki mają być przeznaczone na racjonalizację technologii produkcji, unowocześnienie gospodarstw, zmianę ich profilu, zwiększenie i poprawę jakości produkcji.

 

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

 

Na niemałe pieniądze z ARiMR mogą liczyć ci rolnicy, których wartość gospodarstw waha się w przedziale do od 10 tys. euro do 200 tys. euro. Jeżeli zaś jeden wniosek składa kilku właścicieli, to łączna wielkość ekonomiczna gospodarstw musi wynieść co najmniej 15 tys. euro. Natomiast w roku, w którym zostanie złożony wniosek, gospodarstwo każdego z rolników wspólnie wnioskujących o dofinansowanie, musi osiągnąć wielkość ekonomiczną przynajmniej 10 tys. euro.

 

Jak skorzystać z dofinansowania?

 

Rolnik, który stara się o dofinansowanie musi uzyskać odpowiednią liczbę punktów, które wyliczane są przy pomocy specjalnego algorytmu. Należy więc zastanowić się nad zakupem maszyn Metal-Fach oraz ciągników Farmtrac, ponieważ podlegają one punktacji na dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Sklep TwojaZagroda.pl to oficjalny dealer obu producentów, warto więc umówić się na niezobowiązujące spotkanie, podczas którego specjaliści sklepu przedstawią możliwości i najlepsze rozwiązanie dopasowane do konkretnych gospodarstw. Sklep oferuje również prezentację maszyn oraz ciągników, darmową jazdę testową wybranymi modelami ciągników Farmtrac, a także zainteresowanym umożliwią prezentację fabryki Metal-Fach.

 

Jakie kwoty można uzyskać?

 

Jak czytamy na stronie internetowej ARiMR maksymalna kwota może sięgać 500 tys. zł. W przypadku inwestycji niezwiązanych bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażeniem, budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których jest prowadzona produkcja zwierzęca maksymalna wysokość pomocy wynosi 200 tys. zł.

Wsparcie przyznawane jest w postaci dofinansowania poniesionych kosztów na realizację danej inwestycji. Poziom dofinansowania wynosi standardowo 50% poniesionych kosztów kwalifikowalnych, a 60% wtedy, gdy o pomoc ubiega się młody rolnik lub gdy wniosek o wsparcie składa wspólnie kilku rolników.

 

 

Szansa na szybki rozwój

 

- Właściciele małych i średnich gospodarstw powinni poważnie się zastanowić nad złożeniem wniosku w ARIMR. Warto skorzystać z takiej formy wsparcia, bo to duża szansa dla małych i średnich gospodarstw na szybki i efektywny rozwój – mówi Paula Kucharewicz, właścicielka sklepu TwojaZagroda.pl i dodaje, że maszyny produkowane pod znaną marką Metal-Fach oraz ciągniki Farmtrac podlegają punktacji na dofinansowanie programu, a TwojaZagroda.pl jest oficjalnym dealerem obu firm i posiada pełną ofertę tych producentów, dzięki czemu każdy zainteresowany może otrzymać optymalnie dopasowaną do własnych potrzeb ofertę.

 

Więcej informacji można uzyskać w sklepie stacjonarnym TwojaZagroda.pl przy ulicy Kresowej 62 w Sokółce lub kontaktując się telefonicznie 533 111 477 z ekspertem sklepu.Biuro prasowe TwojaZagroda.pl / Metal-Fach


POWIĄZANE

W związku z informacją resortu rolnictwa o tym, że w bieżącym roku nie zostały z...

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej, realizując wniosek VIII Walnego Zgromadzeni...

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej po rozpatrzeniu wniosku, który wpłynął do Ko...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę