Dolnośląskie/ Przedsiębiorca stanie przed sądem za oszustwa

8 sierpnia 2018
Dolnośląskie/ Przedsiębiorca stanie przed sądem za oszustwa

Około 24 mln zł tytułem niezapłaconej akcyzy oraz podatku VAT miał stracić Skarb Państwa na działalności przedsiębiorcy z Głogowa – Mariusza H. Prokuratura okręgowa w Legnicy sporządziła w tej sprawie akt oskarżenia, który trafił do sądu w Głogowie.

Według ustaleń prokuratury, Mariusz H. w latach 2012-2014 prowadził w Głogowie firmę zajmującą się posadzkarstwem i tapetowaniem. Firma ta posiadała też status "pośredniczącego podmiotu tytoniowego".

Zdaniem śledczych, w 2013 r. H. kupił w Bułgarii 54 tony nieprzetworzonego tytoniu i nie ujawnił tego przed urzędami celnymi i podatkowymi – poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Lidia Tkaczyszyn.

Prokuratura podała, że H. nie płacąc akcyzy za zakupiony w Bułgarii tytoń oszukała Skarb Państwa na 23 mln zł, zaś z tytułu niezapłacenia podatku VAT na około 72 tys. zł.

"Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mariusz H. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Potwierdził, że sprowadzał susz tytoniowy z Bułgarii do Polski i nie płacił z tego tytułu żadnych podatków. Mężczyzna był już karany za paserstwo akcyzowe i inne przestępstwa" - przekazała prok. Tkaczyszyn.

H. grozi do 10 lat więzienia.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski


POWIĄZANE

W codzienne życie osób uzależnionych od alkoholu wpisane są długotrwałe ciągi al...

W ostatnim czasie ceny gazu ziemnego znacząco ulegają wpływom sytuacji międzynar...

Koncepcja rolnictwa zrównoważonego próbuje połączyć cele środowiskowe i społeczn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę