GUS_230920_750x100_stat Claas_20.11.2020

Dolnośląskie targowiska otwierają się dla kupujących

29 kwietnia 2020
Dolnośląskie targowiska otwierają się dla kupujących

Otwierają się kolejne dolnośląskie targowiska ‒ dwa w powiecie ząbkowickim ‒ w Ząbkowicach Śląskich i w Ziębicach, targowisko w Brzegu Dolnym w powiecie wołowskim i w Lubawce w powiecie kamiennogórskim. Rolnicy mogą tu sprzedawać swoje produkty, a klienci zaopatrywać się w żywność.

Dyrektor DODR Marek Tarnacki, mając na uwadze apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zwrócił się 9 kwietnia z prośbą do wszystkich podmiotów i osób zarządzających zamkniętymi targowiskami w regionie, o rozważenie ich ponownego uruchomienia. Efekt to otwieranie kolejnych miejsc sprzedaży. W połowie kwietnia na Dolnym Śląsku było 36 otwartych i 34 nieczynne bazary i targowiska. W tej chwili w regionie działa już 48 targowisk w 22 powiatach, a zamkniętych jest jeszcze 24.

Targowiska i bazary to miejsca pracy wielu osób i ich rodzin. To także miejsca, do których docierają produkty od rolników, którzy mają dziś ograniczony zbyt z powodu zamknięcia barów, restauracji czy stołówek. To miejsca, które dają konsumentom dostęp do dobrej, polskiej żywności.

Jeśli zachowamy niezbędne środki ostrożności i będziemy przestrzegać zaleceń GIS, uda nam się zachować miejsca pracy i rolnicze dochody, a także zaopatrzyć mieszkańców w żywność.

Zalecenia GIS:

https://gis.gov.pl/zywnosc-i-woda/targowiska-bazary-na-ktorych-sprzedawana-jest-zywnosc-zalecane-dzialania-zapobiegajace-zagrozeniu-epidemiologicznemu-covid-19-koronawirus/

Zalecenia GIS wersja PDF  (141 kB)

 

dodr.pl


POWIĄZANE

Komisja Europejska zaprasza wszystkich dostawców produktów rolnych i spożywczych...

Minął miesiąc od rozpoczęcia realizacji zaliczek z tytułu płatności bezpośrednic...

Irańskie władze zablokowały możliwość eksportu mięsa kurczaków przez irańskich e...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę