Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Domek narzędziowy – kilka pomysłów na wykorzystanie

18 lipca 2023
Domek narzędziowy – kilka pomysłów na wykorzystanie

Kiedy na działce albo podwórku potrzebujemy miejsca do przechowywania rozmaitych urządzeń czy przydasi, najczęściej najlepszym rozwiązaniem okazują się domki narzędziowe. Odgrywanie roli składzika na narzędzia to tylko jedno z ich wielu zastosowań. Jak jeszcze można wykorzystać domek narzędziowy? Podsuwamy kilka pomysłów.

Domki narzędziowe

O widoku starej, niezbyt urodziwej przydomowej szopy możemy już zapomnieć. Do zadbanej przestrzeni wokół domu z pewnością dobierzemy nowoczesny domek narzędziowy, który swoim wyglądem wpasuje się w styl elewacji, ogrodzenia i innych elementów wpływających na estetykę. W zależności od tego, co chcemy pomieścić wewnątrz takiego obiektu oraz ile miejsca mamy do dyspozycji, możemy wybrać jego rozmiar, np. 2x3 m, 3x3 m, 3x4 m. Domki narzędziowe blaszane dają nam także możliwość indywidualnego rozmieszczenia okien i drzwi, a także wyboru rodzaju dachu.

Tego typu domek świetnie sprawdza się przy domu jednorodzinnym, w którym nie mamy piwnicy albo strychu. Możemy wykorzystać go nie tylko jako składzik na narzędzia, ale także do przechowywania rzeczy sezonowych, które mają duże gabaryty, ale nie są często używane, jak choćby choinka i ozdoby bożonarodzeniowe czy meble ogrodowe.

 

Domki na narzędzia ogrodowe

 

Domki na narzędzia ogrodowe

Najbardziej popularnym zastosowaniem tytułowych konstrukcji jest przechowywanie narzędzi ogrodniczych. Domek ogrodowy na narzędzia jest idealnym miejscem do gromadzenia wszystkiego, czego potrzebujemy na działce, czyli kosiarek, podkaszarek, łopat, grabi, węży ogrodowych itp. Dzięki temu narzędzia znajdują się w jednym miejscu i łatwo można do nich sięgnąć, gdy są potrzebne. 

Wygoda to jedno – równie ważne jest bezpieczeństwo, dlatego wśród działkowiczów dużą popularnością cieszą się domki narzędziowe metalowe, które w należyty sposób chronią swoją zawartość np. przed deszczem czy śniegiem.

 

Domki na narzędzia ogrodowe

 

Przechowywanie sprzętu sportowego

Jeśli mamy sprzęt sportowy, taki jak piłki, rowery, narty, rolki czy deskorolki, mały domek narzędziowy może posłużyć jako miejsce do przechowywania wszystkiego, co związane z aktywnością na świeżym powietrzu. Dzięki temu całość sprzętu będzie bezpieczna i jednocześnie łatwo dostępna.

Warsztat lub pracownia artystyczna

Domek narzędziowy na działkę wcale nie musi służyć tylko do przechowywania sprzętu. To doskonałe miejsce, by urządzić stanowisko do majsterkowania lub wykonywania projektów artystycznych. Niewielką przestrzeń można wygodnie zaaranżować – wstawić stół roboczy, a na ścianach zawiesić przydatne narzędzia i materiały. Taki kącik przydaje się przy każdym domu – mamy wtedy miejsce do wykonywania drobnych prac naprawczych, a także możliwość realizacji różnych pomysłów, jak np. odnawianie mebli.

Miejsce do wypoczynku

Osoby o introwertycznej naturze, które często pragną ciszy, spokoju i czasu spędzanego we własnym towarzystwie, również doceniają domki narzędziowe i związane z nimi możliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by taki domek wyposażyć w wygodny fotel albo hamak, zainstalować nastrojowe oświetlenie i ulubione ozdoby, a później oddawać się lekturze albo tworzeniu rękodzieła. A dla tych, którzy lubią spędzać czas z innymi, domek narzędziowy blaszany lub drewniany może posłużyć jako baza do altany i sprawdzić się przy organizacji grilli czy ognisk.


POWIĄZANE

fot, ppr.pl NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność, Samoobrona i OPZZRIOR piki...

28 września – Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolni...

Wraz z nadejściem jesieni rośnie zainteresowanie konsumentów alkoholami mocnymi....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę