aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dopłaty 2020: 15. kwietnia koniec przyjmowania oświadczeń

7 kwietnia 2020
Dopłaty 2020: 15. kwietnia koniec przyjmowania oświadczeń

W tym roku rolnicy po raz trzeci składają wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet. Utrzymana została także możliwość złożenia papierowego oświadczenia potwierdzającego brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. 

Przyjmowanie oświadczeń rozpoczęło się 2 marca 2020 r.  Rolnicy mają czas na ich dostarczenie do ARiMR do środy 15 kwietnia 2020 r. Termin ten nie będzie przedłużony. Do poniedziałku 6 kwietnia do Agencji wpłynęło ponad 93 tys. oświadczeń potwierdzających brak zmian we wniosku o dopłaty. 

Z powodu epidemii koronawirusa biura powiatowe ARiMR ograniczyły kontakt bezpośredni z interesantami. Dlatego też oświadczenia można przekazywać w następujący sposób: pozostawić we wrzutni lub urnie umieszonej przy wejściu do biura powiatowego, wysłać pocztą lub złożyć poprzez platformę ePUAP. Można również przesłać zeskanowane dokumenty za pomocą poczty elektronicznej na adres mailowy biura powiatowego, a oryginał oświadczenia dostarczyć do Agencji w terminie późniejszym. Adresy mailowe biur powiatowych oraz skrytek ePUAP dostępne są na stronie internetowej ARiMR w zakładce kontakt. Jest jeszcze inna dostępna ścieżka: rolnicy uprawnieni do złożenia oświadczenia mogą zalogować się do aplikacji eWniosekPlus i złożyć wniosek przez internet. Przyjmowanie wniosków o dopłaty drogą elektroniczną, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, ruszyło 15 marca 2020 r. Do poniedziałku 6 kwietnia w ARiMR zarejestrowano blisko 104 tys. e-wniosków.  By podczas trwania epidemii zapewnić bezpieczeństwo rolnikom i pracownikom Agencji, zawieszono czasowo przeprowadzanie kontroli na miejscu. Mimo to płatności będą realizowane na bieżąco. Zawieszenie kontroli oznacza możliwość jej przeprowadzenia w terminie późniejszym.

ARiMR w szybkim tempie finalizuje wypłatę dopłat bezpośrednich i obszarowych PROW za 2019 r. Dla 99 proc. rolników wydane zostały decyzje o przyznaniu tych płatności.  Do końca marca Agencja przekazała z tego tytułu łącznie ponad 16,5 mld zł.  

 

ARiMR


POWIĄZANE

Do Komisji PET Sejmu Szanowna Komisjo, w związku z rozpatrywaną petycją o nr BKS...

Rolnictwo jako branża staje się coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Pop...

W 114 miejscach w Polsce powstanie 276 nowych stanowisk do ładowania samochodów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę