aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Interwencja: Dopłaty do zbóż tylko dla bogatych?

23 maja 2023
Interwencja: Dopłaty do zbóż tylko dla bogatych?

Nasz czytelnik zwrócił się do nas (redakcja@ppr.pl) z prośbą o interwencje w sprawie dopłat do zbóż. W  swojej wypowiedzi stwierdza, że system dopłat do zboż jest niesprawiedliwy i na pewno wymaga korekt, ponieważ jest krzwdzący dla małych gospodarstw rolnych. Poniżej prezentujemy pełną treść uwag i zastrzreżeń naszego użytkownika do systemu dopłat przedstawionych na podstawie konkreknych wynliczeń.

Tym samym, spełniamy prośbę rolnika, który oczcekuje od nas stosownej interwencji, która zwróci uwagę występujący problem. Może więc nasza publikacja pozwoli resortowi rolnictwa uznać argumentację naszego czytelnika/rolnika i naniesie do systemu dopłat do ziarna stosowne korekty.

A oto pełna treść korespondencji: "Jeśli chodzi o te całe dopłaty do zboża to jest to nienormalne . Przykład pszenicy i powiedzmy żyta które straciły na wartości tyle samo, natomiast dopłata do tony pszenicy to 550 zł . A do żyta 200 zł. Chory kraj. Dość ze ktoś ma słabsze ziemie i sieje żyto to jeszcze mu piachem w oczy. Dopłata do zyta daje 700 zł do 1 ha. A strata 700 zł w rzeczywistości jest na 1 tonie. Dopłaty zrobione celowo pod duże , bogate gospodarstwa rolne z bardzo dobrymi gruntami.  

 

Inna sprawa jest limit 3.5 tony do 1 ha zyta. Żyto ma plon podobny do pszenicy. Nie ma gospodarstwa z plonem zyta poniżej 5 ton./ha. Dopłata powinna być równa do wszystkich odmian, ponieważ ceny spadły jednakowo proporcjonalnie i kwotowo. 

 

Bardzo prosze o interwencje w tej sprawie. Jest to oburzające. Stracą na tym znowu małe rodzime gospodarstwa. 
 
Jest to oburzające. Stracą na tym znowu małe rodzime gospodarstwa." 

oprac. e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Rynek orzechów w Brazylii wykazuje obiecujący wzrost, szczególnie napędzany rosn...

Całoroczne hale namiotowe umożliwiły rozwój polskich przedsiębiorstw. Zarówno ma...

Uprawa rzepaku wymaga intensywnej ochrony przed chorobami grzybicznymi. Aby ta b...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę