aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Dowiedz się kto może starać się o kredyt walutowy

20 grudnia 2023
Dowiedz się kto może starać się o kredyt walutowy

W Polsce bardzo niewielka grupa osób może pozwolić sobie na zakup mieszkania, domu, samochodu czy inną inwestycję z bieżących środków finansowych. W takich przypadkach najczęściej zaciągany jest kredyt. Jedną z form finansowania jest kredyt walutowy. Czy wiesz, że obecnie nie każdy może otrzymać ten rodzaj kredytu?

Jaka jest definicja kredytu?

Definicje kredytu znaleźć można w prawie bankowym. Mówi ona o tym, że kredyt jest to zobowiązanie, które będą zgadza się przekazać Kredytobiorcy na określony czas, w określonej kwocie oraz na określonych warunkach. Wszystko to musi być bardzo dokładnie określone w umowie kredytowej.

Kredytobiorca zaś zobowiązuje się do przestrzegania warunków umowy kredytowej, wydatkowania pieniędzy zgodnie z celem zawartym w umowie kredytowej oraz spłatę swojego obowiązywania w sposób regularny i zgodnie z harmonogramem spłat. 

Czym jest kredyt walutowy?

Musisz wiedzieć, że kredyt walutowy to kredyt, który udzielany jest w walucie innej niż ta, która obowiązuje w danym kraju. W przypadku Polski kredyt walutowy to kredyt, który udzielany jest w walucie innej niż Polska złotówka. W Polsce możesz ubiegać się o kredyt walutowy w walutach takich jak 

  • euro, 

  • frank Szwajcarski, 

  • funt brytyjski,  

  • dolar amerykański.

Kto obecnie może ubiegać się o kredyt walutowy?

Wiesz już, że nie każdy może ubiegać się o kredyt walutowy. Zmiany te wprowadziła komisja nadzoru finansowego po to, aby zabezpieczyć regularną i trwałą spłatę jak i obsługę kredytu.

Komisja nadzoru finansowego zmiany wprowadziła również po to, aby już nigdy więcej nie powtórzyła się sytuacja, która miała miejsce w naszym kraju kiedy to masowo udzielono kredytu we franku szwajcarskim.

Jak wygląda sytuacja tych osób?

Zastanawiasz się jak wygląda sytuacja osób, które zaciągnęły kredyt walutowy w momencie ich masowego udzielania? Obecnie te osoby coraz częściej decydują się na złożenie pozwu i wstąpienie na drogę sądową. 

Jeżeli ty również chcesz sprawdzić swoją umowę kredytową skontaktuj się z jedną z najlepszych kancelarii jaką jest kancelaria frankowa Poznań.  Zatrudnieni w kancelarii specjaliści  bardzo dokładnie przeanalizują dokumenty związane z twoim kredytem a następnie powiedzą ci jakie kroki prawne najlepiej jest podjąć w twojej sytuacji. 

Jakie dokumenty przygotować starając się o kredyt walutowy?

Starając się o kredyt walutowy przede wszystkim w banku należy złożyć wniosek o kredyt walutowy. Dodatkowo bank będzie wymagał potwierdzenia twojej tożsamości za pomocą dokumentu tożsamości takiego jak dowód osobisty lub paszport. 

Dodatkowo będziesz proszony o złożenie pliku niezbędnych dokumentów takich jak umowę o pracę za granicą lub Kontrakt za granicą, zaświadczenia wysokość twoich dochodów, wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy, potwierdzenie zameldowania w Polsce, a także złożenie zeznania podatkowego za ubiegły rok. W niektórych przypadkach bank wymagać może również zezwoleń  na pobyt stały za granicą oraz zezwolenia na pracę zagranicą.

To bardzo ważne

Starając się o kredyt walutowy musisz pamiętać o tym aby złożone przez ciebie dokumenty były spisane w języku polskim. Jeżeli posiadasz dokumenty, które zostały spisane w innym języku zaleca się skorzystanie z usług tłumacza przysięgłego. 

Musisz wiedzieć o tym wcześniej, gdyż będzie to dla ciebie dodatkowy koszt, a także wydłuży się czas związany z dopełnieniem wszelkich formalności. Przed podjęciem ostatecznej decyzji poznaj wszystkie za i przeciw tego rozwiązania.

oprac, e-red ppr.pl


POWIĄZANE

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...

Oceniając coraz bardziej dramatyczne wydarzenia na granicy Polsko-Ukraińskiej i ...

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”stan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę