Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Dożynki Paradyż- Dziękuję za Waszą miłość do ziemi

21 sierpnia 2023
Dożynki Paradyż- Dziękuję za Waszą miłość do ziemi

W Paradyżu, w województwie łódzkim odbywały się dziś Diecezjalno-Wojewódzko-Powiatowo-Gminne Dożynki, w których brał udział wicepremier Jarosław Kaczyński, a także minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus oraz komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Uroczystości rozpoczęła dożynkowa Msza Święta odprawiona w Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela. Następnie, zgodnie z kilkusetletnią tradycją ulicami miasta przeszedł korowód z dożynkowymi wieńcami przygotowanymi przez mieszkańców wsi z poszczególnych powiatów woj. łódzkiego. Jego kulminacja miała miejsce w parku im. Jana Pawła II, gdzie odbywały się pozostałe tradycyjne, dożynkowe obrzędy.

 

Chcę podziękować rolnikom za pracę. Za to, że zachowali polską ziemię i możliwość produkcji rolnej, by Polska była niezależna żywnościowo i jednocześnie była ważnym eksporterem żywności – podkreślił zwracając się do rolników wicepremier Jarosław Kaczyński.

 

Minister Robert Telus zaznaczył, że jest mieszkańcem Ziemi Opoczyńskiej i jako rolnik, jako mieszkaniec Polski powiatowej, a także jako minister rolnictwa chce oddać hołd ciężkiej pracy rolniczej.

 

Dziękuję rolnikom za to że dają nam bezpieczeństwo żywnościowe. Dziękuję za Waszą miłość do ziemi, za Wasz patriotyzm. My rolnicy wiemy, jak ważna jest ziemia i miłość do niej, jak ważna jest miłość do Ojczyzny. Oprócz bezpieczeństwa militarnego, bezpieczeństwa energetycznego, bezpieczeństwo żywnościowe jest bardzo ważne, a jako minister rolnictwa powiem, że jest ono najważniejsze. Za to bezpieczeństwo żywnościowe, które dajecie nam Polakom, naszemu krajowi składam serdeczne Bóg zapłać – mówił minister Telus.

 

Szef resortu rolnictwa dziękował rolnikom za kultywowanie naszej wiary i naszych tradycji.

 

Rolnik, gdy wyjeżdża na pole zaczyna pracę od znaku krzyża, bo wie, że wszystko zależy od naszego Boga, bo ma szacunek do natury i do naszych narodowych wartości. Nikt, tak jak rolnik nie wie, jak trzeba współpracować z naturą i z Panem Bogiem. Za tę miłość, za jej kultywowanie składam podziękowania Wam drodzy Rolnicy. Przekazujcie tę miłość następnym pokoleniom. Niech Pan Bóg błogosławi Polskim Rolnikom, Polskiej Wsi i niepodległej Ojczyźnie – powiedział na zakończenie swojej wypowiedzi minister Robert Telus.

 

Dożynki w Paradyżu odbywały się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Dożynkowi goście mogli zapoznać się z ofertami ponad 250 stoisk wystawienniczych. Były to stoiska kół gospodyń wiejskich, pszczelarzy, producentów wyrobów mleczarskich i mięsnych, była też strefa militarna i strefa funduszy europejskich. Odbywały się też liczne konkursy m.in. na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, na najlepszy miód, a także konkurs kulinarny „Łódzkie smakuje najlepiej”.

 

oprac e-red, ppr.pl na podst źródło i fot: MRiRW - biuro prasowe


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę