aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Dr Jacek Orzeł powołany na stanowisko p.o. dyrektora NCBR

15 lutego 2023
Dr Jacek Orzeł powołany na stanowisko p.o. dyrektora NCBR

Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda powołał dr. Jacka Orła na pełniącego obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Funkcję tę dr Orzeł sprawuje od 9 lutego br.

 

Jacek Orzeł jest menedżerem, ekonomistą oraz informatykiem ze specjalizacją w tematyce zarządzania bezpieczeństwem i ryzykiem. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie. Doktor nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej.

 

Dr Jacek Orzeł ukończył studia MBA, a także program Top Public Executive Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz IESE Uniwersytetu Navarry. Jest również absolwentem informatyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z obszaru bankowości w Szkole Głównej Handlowej. Przez całe życie zawodowe zajmuje się różnymi aspektami zarządzania i ekonomii, bezpieczeństwa i ryzyka, w tym zarządzaniem strategicznym. Ekspert ENISA w zakresie ochrony danych osobowych, ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem (w tym cyberbezpieczeństwem), ekspert w zakresie bezpieczeństwa informacji niejawnych, ochrony danych osobowych, audytor wewnętrzny. Opublikował książkę na temat zarządzania ryzykiem operacyjnym za pomocą instrumentów pochodnych oraz jest autorem publikacji naukowych i popularnonaukowych.

 

Doświadczenie zawodowe dr Orzeł zdobywał zarówno w sektorze komercyjnym, jak i publicznym. Przed objęciem stanowiska p.o. dyrektora NCBR był dyrektorem Biura Polityki Bezpieczeństwa w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Wcześniej pracował m.in. w: Ministerstwie Rozwoju, Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Głównym Urzędzie Statystycznym, INVEST-BANK S.A., NBP i PFRON.

 

Dr Jacek Orzeł zastąpił na stanowisku dr. Pawła Kucha, który kierował instytucją od sierpnia 2022 r.

 

 

***

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) jest agencją rządową łączącą świat nauki i biznesu. Tworzy odpowiednie warunki do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Poprzez współfinansowanie procesów B+R wspiera rodzimych przedsiębiorców, istotnie zmniejszając ich ryzyko biznesowe towarzyszące wdrażaniu przełomowych projektów badawczych. Misją NCBR jest realizacja zadań służących społecznemu i gospodarczemu rozwojowi Polski oraz rozwiązywanie konkretnych cywilizacyjnych problemów jej mieszkańców. NCBR realizuje szereg programów krajowych i międzynarodowych, a także projekty związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.

 

 


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę