Claas_20.11.2020shiuz_750x100_1102020

Dr Pearse Lyons, prezes i założyciel Alltech, zmarł w wieku 73 lat

12 marca 2018
Dr Pearse Lyons, prezes i założyciel Alltech, zmarł w wieku 73 lat

[LEXINGTON, Kentucky] – Firma Alltech z wielkim smutkiem informuje o odejściu założyciela i prezesa firmy, dr Pearse'a Lyonsa. Pearse Lyons zmarł w czwartek, 8 marca, na skutek ciężkiej choroby płuc, która rozwinęła się podczas jego rekonwalescencji po operacji serca. Miał 73 lata.

Myśli wszystkich pracowników Alltech na całym świecie są z rodziną dr Lyonsa, w szczególności – z jego żoną Deirdre, córką Aoife, synem Markiem i żoną Marka, Holly” – powiedział Alric Blake, dyrektor generalny firmy Alltech.

Dr Lyons był przedsiębiorcą-wizjonerem, który – poczynając od innowacyjnego zastosowania technologii drożdżowej w żywieniu zwierząt – przekształcił przemysł rolniczy. Od farmy po pole, od rynku po obiad przy rodzinnym stole, nasz świat jest teraz o wiele lepszy, ponieważ jego częścią był człowiek, który nigdy nie widział problemów, a jedynie wyzwania czekające na rozwiązania”.

Wszystkich, których spotykał, inspirował swoją energią, entuzjazmem i niezłomną wiarą w możliwości. Zaszczepił to pozytywne podejście w swoich pracownikach – ponad 5000 członków zespołu Alltech na całym świecie. Jestem przekonany, że mówię w imieniu ich wszystkich, stwierdzając że jesteśmy ogromnie zaszczyceni, że mogliśmy poznać i pracować dla tak wspaniałego człowieka. Postaramy się uszanować jego spuściznę, pogłębiając nasze zaangażowanie wobec jego klientów i wszystkich innowacyjnych pomysłów, w które tak mocno wierzył”.

W celu kontynuowania swojej wizji służenia przemysłowi rolnemu poprzez sprawdzone w praktyce innowacje, dr Lyons ustanowił jasną strukturę kierowniczą, w której skład wchodzą:

  • Dr Mark Pearse Lyons, Przewodniczący i Prezes

  • Alric A. Blake, Dyrektor Generalny i Skarbnik

  • E. Michael Castle II, Wiceprezes i Sekretarz

Jako dyrektor ds. wizerunku firmy, pani Deirdre Lyons będzie kontynuowała wizję dr Lyonsa, dotyczącą globalnego zasięgu firmy Alltech, jak również ich wspólne zaangażowanie w filantropię i działalność społeczną.

Wszyscy jesteśmy głęboko zasmuceni odejściem mojego ojca” – powiedział dr Mark Lyons, syn Pearse'a oraz przewodniczący i prezes firmy Alltech. – „Zawsze koncentrował się na rozwoju pracowników i na przestrzeni lat zbudował niezwykły zespół. Wiem, że miał pełne zaufanie, że zespół, który stworzył, będzie kontynuował rozwój firmy, którą on zbudował.

Sięgał wzrokiem dalej, niż ktokolwiek inny w branży, a my – jako jego zespół – jesteśmy zobowiązani do zrealizowania jego wizji przyszłości. Zasiał nasiona, które w nadchodzących latach przyniosą obfite plony dla całego świata”.

Rodzina dr. Lyonsa jest bardzo wdzięczna za ogrom modlitw i życzeń, które otrzymali od przyjaciół z całego świata. Obecnie, uprzejmie proszą, aby dzielić się wszelkimi wyrazami współczucia, w tym wspomnieniami i hołdami, na stronie alltech.com/pearselyons.

Zamiast składania kwiatów, rodzina zachęca do przekazywanie darowizn na rzecz Alltech ACE Foundation, organizacji non-profit 501c3, która finansuje różnorodne filantropijne przedsięwzięcia na całym świecie – od pomocy ofiarom klęsk żywiołowych po szkoły podstawowe na Haiti. Darowizn można dokonywać na stronie alltech.com/pearselyons.

Msze pogrzebowe odbędą się w Lexington, Kentucky, w Stanach Zjednoczonych – 17 marca, oraz w Dublinie, w Irlandii – w kwietniu. Specjalna uroczystość wspominania zmarłego odbędzie się 20 maja na początku ONE: The Alltech Ideas Conference w Lexington.

Pożegnanie z ciałem zmarłego w Lexington odbędzie się w piątek, 16 marca. Szczegóły przygotowań będą aktualizowane na bieżąco na stronie alltech.com/pearselyons.Biuro prasowe Alltech Poland Sp. z o.o.


POWIĄZANE

W sierpniu 2020 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Komisarza UE ds. Rolnictwa z wnios...

Rozpoczęły się prace związane z organizacją Krajowych Dni Pola Minikowo 2021 (KD...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę