CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Drugie posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie

28 lipca 2016
Drugie posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie
MRiRW

Drugie posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie odbyło się wczoraj w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W spotkaniu uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz podsekretarz stanu Rafał Romanowski.

– Będziemy korzystać z państwa wiedzy i doświadczenia. Chcemy rzetelnie rozmawiać, a wnioski wykorzystywać w pracach resortu – powiedział podczas dzisiejszego posiedzenia minister Krzysztof Jurgiel i dodał, że  Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie to forma współpracy i bezpośrednich kontaktów,  a w strategicznych kwestiach jest ona  głosem rolniczego środowiska.

 Minister Jurgiel podkreślił, że podczas posiedzeń przedstawiane będą strategiczne kierunkowe działania w zakresie rolnictwa. Dziś omawiane były tematy dotyczące roli  rolnictwa i obszarów wiejskich  w Strategii odpowiedzialnego rozwoju, przygotowywanej przez Ministra Rozwoju, a także pakietu ustaw dotyczących pozycji rolnika w łańcuchu żywnościowym i konsolidacji inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności.

Minister zapowiedział, że w drugiej połowie sierpnia zorganizowane zostanie seminarium na temat propozycji zgłoszonych przez ministerstwo rolnictwa  do Strategii Odpowiedzialnego rozwoju i podkreślił,  że głos środowiska rolniczego w debacie na temat tej strategii powinien być znaczący.

– Rolnicy wiedzą czego chcą i to powinno być podstawą naszych wspólnych prac dotyczących tej strategii – zaznaczył minister Jurgiel.

Uczestnikom dzisiejszego spotkania zaprezentowane zostały również główne założenia  przygotowywanego w resorcie Programu odbudowy rynków rolnych  w Polsce.

– Dziś przedstawiamy najważniejsze problemy, które chcemy rozwiązać w tym programie. Jest możliwość debaty i dyskusji . Oczekujemy na jednoznaczną opinię czy nasze propozycje są zasadne i popierane przez środowisko. Będzie to potwierdzeniem naszego kierunku działania – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie jest organem pomocniczym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W jej skład wchodzą przedstawiciele branżowych organizacji sektora rolno-spożywczego, związków zawodowych rolników indywidualnych i społeczno-zawodowych organizacji rolników oraz samorządu rolniczego.

MRiRW


POWIĄZANE

W dniu 15 września 2017 r. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się war...

1 października br. w Unii Europejskiej dojdzie do silnej deregulacji rynku cukru...

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) z 24.08.2017 światowa prod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę