aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dwukrotny wzrost sprzedaży e-bików i duży optymizm branży. Podsumowanie sezonu letniego.

12 grudnia 2023
Dwukrotny wzrost sprzedaży e-bików i duży optymizm branży. Podsumowanie sezonu letniego.
Letni sezon jest najważniejszy dla rynku rowerowego, to szczyt zainteresowania i okres, w którym branża czerpie profity budując sprzedaż i zysk w skali roku. Dla TrybEco, producenta rowerów i hulajnóg elektrycznych, było to bardzo udane lato mimo inflacji, sporej ingerencja rynku chińskiego oraz trwającej wojny w Ukrainie.

Według danych z końcówki sierpnia, porównując rok do roku udało nam się o blisko 100% zwiększyć obroty, czyli sprzedać prawie 2 razy tyle pojazdów co rok wcześniej. - mówi Tomasz Przygucki, założyciel TrybEco - Do końca roku prognozujemy osiągnięcie 4mln obrotu w odniesieniu do 2,4mln w roku 2022, a startując z poziomu niewiele ponad 1,2mln w roku 2021. To napawa optymizmem i daje wiarę, że nasze produkty przyjmują się na rynku.

E-commerce niezwykle ważny, ale tradycyjny kanał sprzedaży nadal istotny.
 
Rosnąca rola e-commerce w branży rowerowej jest bardzo widoczna. Sklepy internetowe, platformy sprzedażowe i bezpośrednie dostawy stają się ważnymi kanałami sprzedaży dla producentów i detalistów, bo rowery też chętnie kupuje się w sieci i staje się to faktem. Spółka TrybEco jest od kwietnia 2023 głównym Partnerem Biedronka.Home - sklepu internetowego dyskontu w zakresie sprzedaży rowerów elektrycznych. Od tego czasu Biedronka wprowadziła do swojej oferty kilkaset rowerów pod marką Trybeco.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni, z wprowadzenia i możliwości sprzedaży naszych produktów przez największą sieć dyskontową właśnie online – komentuje Tomasz Przygucki z TrybEco – Dla nas to doskonały krok w stronę rozwoju sprzedaży w sieci, ale nie uciekamy tylko do internetu. Wypracowaliśmy własną sieć franczyzową - mamy w Polsce ponad 100 partnerów oferujących nasze produkty, a w samym obecnym roku pozyskaliśmy 20 nowych umów franczyzowych i poszerzyliśmy dystrybucje w sklepach oraz rozwijamy sieć partnerów serwisowych co daje nam gwarancję, że nasze produkty można zobaczyć, dotknąć, przetestować oraz oczywiście serwisować.
 
Spółka Trybeco szuka rozwoju na rynkach lokalnych oraz w małych aglomeracjach. Niedawno podpisana umowa o współpracy i sprzedaży z ekspozycji rowerów elektrycznych w sieci sklepów rolniczych GRENE. GRENE to już 180 sklepów na terenie całego kraju i marka przodująca we współpracy z milionami ludzi z obszarów wiejskich, współpracę rozpoczęliśmy od pilotażu w 8 wytypowanych punktach, a jej wyniki pokazują duży potencjał na następne lata.

Wierzymy także, że rowery elektryczne staną się dzięki nam niezbędnym narzędziem w prowadzeniu gospodarstwa rolnego dając możliwość szybkiego, komfortowego a przy tym taniego przemieszczania się pomiędzy miejscami, w których prowadzone są prace rolne – o współpracy mówi Tomasz Przygucki.

Plany na przyszłość i chiński dumping
 
Mimo sukcesów firma ostrożnie podchodzi do kolejnych planów. Przedsiębiorstwo jest nadal na etapie wzrostu, w rozpatrywaniu ma wniosek UE na blisko 1mln na rozwinięcie rozwiązań IT dla najmu, sharingu i zarządzania flotowego rowerami, hulajnogami i skuterami elektrycznymi. Prowadzi zawansowane rozmowy na wyprodukowanie i instalację kolejnych stacji do dokowania i ładowania elektrycznych pojazdów mikromobilnych, które wkrótce zaowocują zamówieniami. To ma dać szansę i rozwiązanie problemu nieuporządkowanych hulajnóg w przestrzeniach miast, osiedli i centrów handlowych.
Na fali optymizmu, wzrostu sprzedaży i ogólnego okresu dynamicznego wzrostu zainteresowania rowerami i hulajnogami elektrycznymi polscy producenci mają też mimo wszystko obawy w związku z pojawieniem się na polskim i zachodnim rynku coraz większej ilości importowanego sprzętu, głównie z Chin, który sprzedawany jest po zaniżonych cenach, bez wsparcia serwisowego, często z ominięciem opłat celnych czy fiskalnych.

Widzimy i mówię tu w swoim i podejrzewam całej branży imieniu coraz większy udział w sprzedaży rowerów, które nie są markowe, nie mają wsparcia serwisowego, często sprowadzonych taniej bo z pominięciem opłat celnych - mówi Tomasz Przygucki z Trybeco. - Brak regulacji, ustaleń prawnych w EU powoduje, że rodzimi producenci płacący opłaty skarbowe i spełniający normy borykają się z coraz szerszą konkurencją dostępna od ręki na rynku – o zagrożeniach mówi Tomasz Przygucki.

Rower na subskrypcje pomysłem na rozwój w 2024
 
TrybEco podjęło też w ostatnim czasie strategiczne kroki umożliwiające subskrybowanie i wynajmowanie rowerów elektrycznych na szeroką skalę w całej Polsce. Model biznesowy oparty jest o współpracę z dwiema bardzo dynamicznie rozwijającymi się platformami GLEEVERY oraz PLENTI. Model daje możliwość używania roweru TRYBECO bez konieczności jego zakupu i rezygnacji z usługi w dowolnej chwili. Nowa usługa rozwijana jest ze wszystkimi Partnerami handlowymi Trybeco oraz jako benefit pracowniczy dający pracownikom wielu firm możliwość nieograniczone dostępu do rowerów elektrycznych i zastąpienia często samochodów służbowych rowerem ze wspomaganiem.
***
TrybEco to polska marka rowerów i skuterów elektrycznych, stworzona z pasji i doświadczenia Wierzymy w odpowiedzialność za miejsce, w którym żyjemy. Chcemy żyć czyściej, prościej i spokojniej. Cenimy ekologię i oszczędności. Rowery hybrydowe TrybEco - dzięki innowacyjnej baterii w piaście - wyglądają i jeżdżą jak tradycyjne, ale jeśli mamy potrzebę, możemy włączyć wspomaganie elektryczne. Liczy się dla nas oryginalny design, a w kwestii jakości nie akceptujemy kompromisów. Nasze produkty posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty, homologację europejską (EEC), Pedelec (EN15194) i są zgodne z unijnymi wymogami. TrybEco to największa na rynku oferta rowerów elektrycznych składanych. Skutery elektryczne TrybEco to doskonale przemyślane pojazdy o wyjątkowym wzornictwie. Stanowią one wyjątkową alternatywę dla transportu miejskiego.

oprac, e-m ppr.pl


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę