aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dzień Buraka Cukrowego 2022 w Nordzucker Polska S.A.

5 lipca 2022
Dzień Buraka Cukrowego 2022 w Nordzucker Polska S.A.

W czerwcu odbyła się kolejna edycja spotkania Plantatorów buraka cukrowego, zorganizowana przez spółkę Nordzucker Polska. Do Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Dezyderego Chłapowskiego w Trzciance, koło Opalenicy licznie przyjechali Plantatorzy, pracownicy cukrowni oraz przedstawiciele branży.

Dzień Buraka Cukrowego to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz przedstawicieli szeroko pojętej branży rolniczej, pracowników Nordzucker Polska S.A odpowiedzialnych za surowiec, a przede wszystkim Plantatorów. Rolnicy jak co roku mieli możliwość zapoznania się z poletkami demonstracyjnymi, porozmawiać z przedstawicielami firm związanych z branżą rolniczą, a także wymienić doświadczenia, spostrzeżenia i poglądy dotyczące uprawy buraka cukrowego. W wydarzeniu wzięło udział około 300 osób, a wśród nich: Plantatorzy, przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalnych samorządów czy reprezentanci firm.

W tym roku, parcele demonstracyjne przedstawiające rozwiązania agrotechniczne, zlokalizowane były w trzech różnych lokalizacjach, oddalonych od siebie od kilku do kilkunastu kilometrów. Organizatorzy przygotowali demonstracje polowe dotyczące ochrony herbicydowej, odmian buraka cukrowego oraz technologii Conviso Smart. Podczas zwiedzania demonstracji odmianowej, Plantatorzy mogli ocenić buraki 28 odmian wszystkich firm nasiennych znajdujących się na polskim rynku. Wszystkie te odmiany można znaleźć również na plantacjach produkcyjnych Nordzucker Polska S.A. Ponadto, w związku z redukcją ilości substancji czynnych stosowanych w ochronie buraka, przedstawiciele firm chemicznych oraz doradcy surowcowi przygotowali kilka programów ochrony, których skuteczność można było ocenić odwiedzając pola podczas Dnia Buraka. Specjaliści udzielili również wszelkich informacji, dotyczących zwalczania chwastów na plantacjach.

W wydarzeniu wzięło udział 20 firm z branży rolniczej, ściśle związanych z produkcją buraków cukrowych, które zaprezentowały swoje produkty. Plantatorzy mieli także możliwość zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w maszynach, stosowanych do mechanicznej ochrony plantacji oraz wysłuchać wykładu naukowego na temat konserwujących technologii uprawy roli w produkcji buraków cukrowych.
- Bardzo cieszy fakt, że od wielu lat mamy okazję spotykać się z naszymi Plantatorami na Dniu Buraka Cukrowego. Przez ten czas dużo się zmieniło w uprawie tej rośliny - pojawiły się nowe odmiany, technologie, a nasi Plantatorzy stale doskonalą swoją agrotechnikę uprawy. Dzięki cyklicznie organizowanej imprezie mamy okazję spotkać się z Plantatorami, a także wymienić wiedzę i spostrzeżenia dotyczące produkcji buraków cukrowych. Wszelkie przekazane informacje mogą przyczynić się do poszerzania umiejętności w tej dziedzinie i prowadzić do wzrostu efektywności produkcji buraków cukrowych. Organizowanie takich spotkań bezpośrednio na plantacjach jest bardzo potrzebne naszym Plantatorom, o czym może świadczyć ich udział podczas wydarzenia. – mówi Natalia Mioduszewska, dyrektor ds. surowcowych w spółce Nordzucker Polska.


POWIĄZANE

JA Solar to wiodący światowy producent zajmujący się produkcją paneli fotowoltai...

16.05.br. odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Zdrowie i dobrostan zwierząt” C...

Ze względu na utrzymującą się suszę optymalne rozwiązanie do ochrony herbicydowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę