aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Dzień Sołtysa w Minikowie

22 marca 2022
Dzień Sołtysa w Minikowie
MRiRW

Sekretarz stanu w MRiRW Anna Gembicka uczestniczyła w uroczystości z okazji Dnia Sołtysa w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Wiceminister wręczyła 18 sołtysom z tego województwa odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”.

– Jesteście najbliżej ludzi i to oni was wybierają. Sprawowanie tej funkcji jest zaszczytem, ale i ogromnym zobowiązaniem wobec wyborców, waszych najbliższych sąsiadów – podkreśliła wiceminister Gembicka w swoim wystąpieniu.

Sekretarz stanu w MRiRW Anna Gembicka, której towarzyszyła poseł Ewa Kozanecka, wręczyła odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”, przyznane przez wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka na wniosek dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Ryszarda Kamińskiego. Wyróżniono łącznie 18 sołtysów z województwa kujawsko-pomorskiego.

Służba na rzecz lokalnej społeczności jest naszą powinnością. Angażując się w różne prace na rzecz wsi, staramy się to robić, jak najlepiej potrafimy – mówili sołtysi, dziękując za uznanie.

W uroczystości wzięło udział 95 sołtysów, przedstawicieli wszystkich 19 powiatów województwa. Odczytano list Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek i wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

Podczas uroczystości obecna była również Pani Roksolana Stefanyszyn, matka trójki dzieci, która dotarła do nas z Ukrainy. Pani Roksolana dziękowała za gościnę i troskę, którą została otoczona przez swoich gospodarzy.

Na zakończenie spotkania można było spróbować produktów regionalnych, żywności wysokiej jakości. Poczęstunek był okazją do dzielenia się doświadczeniem i nawiązywania kontaktów.

Uroczystość odbyła się 18 marca br.MRiRW


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę