Adama_Spyrale_1-31.05.21

Eat Just podbija rynki światowe?

7 kwietnia 2021
Eat Just podbija rynki światowe?

Amerykański startup Eat Just ogłosił pozyskanie nowego kapitału w wysokości 200 milionów dolarów – informuje agencja Reuters. Producent roślinnych zamienników jaj i „czystego mięsa” planuje nową pulę środków finansowych przeznaczyć na zwiększenie wydajności i ekspansję na nowych rynkach.

Co ciekawe, w finansowanie amerykańskiej firmy zaangażował się fundusz Qatar Investment Authority, którego przedstawiciel ma dołączyć do zarządu Eat Just. Założona w 2011 roku firma Eat Just z siedzibą w San Francisco jest najbardziej znana z substytutu jajek na bazie fasoli mung o nazwie „JUST Egg”, który cieszy się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Amerykański producent podjął już szereg działań strategicznych, aby zaistnieć poza USA.

Z ostatnich ciekawych kroków poczynionych przez Eat Just było podpisanie kontraktu z największą w Chinach siecią fast food  – Dicos. Przedsiębiorstwo to ma w Chinach ponad 500 restauracji. Dicos oferuje w swoim menu jedzenie wzorowane na tym, które sprzedawane jest w Fast - foodach w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie.

Umowa z JUST Egg ma w pierwszej fazie  zastąpić jaja kurze roślinnymi zamiennikami jaj jedynie w restauracjach zlokalizowanych w największych chińskich miastach. Eat Just poinformowała w 2020 roku także o planach budowy zakładu produkcji białka roślinnego w Singapurze w celu obsługi rynku azjatyckiego.

Pod koniec ubiegłego roku firma Eat Just uzyskała zgodę Singapuru na sprzedaż mięsa z kurczaka wyhodowanego w laboratorium. Chodzi o tak zwane „czyste mięso”, czyli wytwarzane w laboratorium prawdziwe mięso bezpośrednio z komórek zwierzęcych pobranych od żywych zwierząt (bez konieczności poddania zwierząt ubojowi).  

Singapur jest pierwszym krajem na świecie, który wydał zezwolenie regulacyjne na oficjalną sprzedaż tak zwanego „czystego mięsa”.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

Kryształki Swarovskiego to nie jak większość osób uważa kryształ górski, lecz wy...

Zapraszamy do udziału w konferencji online „Financial needs in the agriculture a...

Mapa głodu na świecie powiększyła się o nowe kraje – Madagaskar, Honduras i Liba...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę