aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

EDP Renewables - drugi projekt dotyczący energii odnawialnej w Grecji

18 czerwca 2024
EDP Renewables - drugi projekt dotyczący energii odnawialnej w Grecji

EDP Renewables (EDPR), światowy lider w rozwoju energii odnawialnej na całym świecie, rozszerza swoją obecność w Grecji i dziś zainaugurował swój drugi projekt odnawialny, farmę wiatrową „Erimia”, zlokalizowaną w regionie Malesina. Ten nowy projekt stanowi kolejny krok w misji EDPR polegającej na redukcji tysięcy ton emisji CO2 rocznie, zapewniając jednocześnie czystą energię tysiącom gospodarstw domowych i przyczyniając się do wysiłków na rzecz przejścia na czystą energię w kraju.

Inwestycja w farmę wiatrową „Erimia” podkreśla zaangażowanie EDPR we wzmacnianie społeczności lokalnych, poprawę jakości życia i napędzanie wzrostu gospodarczego. Farma Wiatrowa „Erimia” ma moc zainstalowaną 35 MW za pośrednictwem sześciu turbin wiatrowych. Oczekuje się, że projekt będzie generował około 71 GWh rocznie, zmniejszał emisję CO2 o około 50 000 ton rocznie i dostarczał czystą energię do ponad 18 000 gospodarstw domowych w regionie rocznie.

Od chwili wejścia na rynek grecki w 2018 r. EDPR rozwija swój rurociąg w celu zwiększenia produkcji czystej energii. Wraz z inauguracją Erimii, EDPR niemal powiela swój zasięg w Grecji, osiągając 80 MW i oczekując na realizację projektów o mocy ponad 100 MW, które obejmują farmy wiatrowe, ale także fotowoltaiczne i samodzielne systemy magazynowania.

Dla EDPR inauguracja drugiego projektu dotyczącego energii odnawialnej w Grecji oznacza nie tylko zdecydowane zaangażowanie w realizację celów kraju w zakresie dekarbonizacji, ale także cenny wkład w dobrostan społeczności lokalnych. - “Grecja to kraj, w którym inwestujemy w sposób zrównoważony i bezpieczny, wspierany przez niezwykły postęp w polityce energetycznej. Ten projekt odzwierciedla nasze zaangażowanie w tworzenie czystszej przyszłości” – stwierdził dyrektor generalny EDPR w Grecji, Dionysios Andronas.

W inauguracji wzięli także udział Alexandra Sdoukou, wiceminister środowiska i energii Grecji, Adonis Georgiadis, wiceprezydent Nowej Demokracji i minister zdrowia Grecji, Carles Casajuana, ambasador Hiszpanii w Grecji oraz Athanasios Zekentes, burmistrz Lokrom.

EDP Renewables dysponuje w Europie mocą zainstalowaną wynoszącą ponad 5,5 GW, obejmującą projekty wiatrowe na lądzie i projekty fotowoltaiczne oraz projekty o mocy ponad 1 GW w budowie, które mają zostać oddane do użytku w najbliższej przyszłości. To solidne portfolio podkreśla zaangażowanie EDP w dekarbonizację krajów, w których firma jest obecna, oraz jej strategiczną wizję zrównoważonej przyszłości opartą na planie inwestycyjnym o wartości 12 miliardów euro do 2026 roku na całym świecie. Poprzez ciągłe poszerzanie naszych możliwości, EDP ma na celu przyspieszenie transformacji energetycznej, przyczyniając się do czystszego krajobrazu energetycznego w całej Europie.

 

O EDP Renewables (EDPR)

 

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest czwartym pod względem wielkości producentem energii odnawialnej na świecie, z obecnością na 28 rynkach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Główna siedziba EDPR znajduje się w Madrycie. Spółka prowadzi ponadto biura regionalne w Houston, São Paulo i w Singapurze oraz dysponuje najwyższej klasy aktywami i zdolnością operacyjną lidera rynkowego w branży energetyki odnawialnej. Wśród aktywów spółki znajdują się lądowe farmy wiatrowe, elektrownie fotowoltaiczne na skalę przemysłową, rozproszone morskie farmy wiatrowe (realizowane w ramach OW – joint venture, w którym EDPR ma połowę udziałów) oraz technologie wspierające rozwiązania odnawialne, w tym akumulatory i zielony wodór.

Zorientowana na pracowników polityka EDPR zaowocowała przyznaniem spółce wyróżnień Top Workplace 2022 w USA i Top Employer 2022 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Polsce) oraz w Brazylii, a także umieszczeniem jej na prestiżowym Bloomberg Gender Equality Index. 

EDPR należy do EDP (Euronext: EDP), lidera transformacji energetycznej, który przykłada szczególną wagę do dekarbonizacji. Oprócz silnej obecności w branży odnawialnych źródeł energii (za sprawą EDPR i projektów z zakresu hydroenergetyki) EDP ma ugruntowaną obecność jako dostawca mediów na terenie Portugalii, Hiszpanii i Brazylii, wliczając w to takie obszary, jak sieci energetyczne, dedykowane rozwiązania dla klientów i zarządzanie energią.

www.edpr.com

 

oprac, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę